Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JM
|

Awantura w Sejmie. "Proszę nie dokonywać inwazji na moją sferę intymną"

8
Podziel się:

Środowe obrady Sejmu miały burzliwy przebieg. Dochodziło do spięć i przepychanek słownych, a posłowie Konfederacji co i rusz wymigiwali się od obowiązku noszenia maseczek. W takiej atmosferze debatowano nad projektem nowego budżetu.

Awantura w Sejmie. "Proszę nie dokonywać inwazji na moją sferę intymną"
Środowe obrady sejmu przebiegały w bardzo burzliwej atmosferze (PAP)

Sejm zajmował się w środę projektem nowelizacji obecnego budżetu oraz nową ustawą budżetową na rok 2021. Obrady były jednak znacząco utrudnione. Wszystko przez obowiązek noszenia maseczek, który nie spodobał się niektórym posłom.

Awantura w Sejmie. Kłótnia goniła kłótnię

Politycy Konfederacji nie chcieli dostosować się do obowiązujących przepisów. Jakub Kulesza i Grzegorz Braun nieustannie kłócili się o to z wicemarszałkami prowadzącymi obrady. Zapowiedziano kary dla posłów, którzy nie chcieli założyć maseczek.

W trakcie pierwszego czytania projektu ustawy budżetowej na rok 2021, zaczęły się utarczki posłów Konfederacji z wicemarszałkiem Terleckim. Doszło do dłuższej przerwy w obradach.

Bosak nie chciał założyć maseczki. Kłócił się z wicemarszałkiem

Na sejmowej mównicy zjawił się Krzysztof Bosak, bez maseczki czy przyłbicy. Terlecki zwrócił mu uwagę i poprosił o opuszczenie mównicy lub założenie maski. Po jej założeniu, miał pozwolić Bosakowi zabrać głos.

Były kandydat na prezydenta ani myślał zastosować się do polecenia. Mimo wyłączonego mikrofonu kontynuował swoje wystąpienie. Z pomocą Bosakowi przyszedł jego klubowy kolega Jakub Kulesza, który wykłócał się, że Terlecki nie ma prawa do takich działań.

Bosak zarzucił wicemarszałkowi, że ten sam nie ma maski. Terlecki miał jednak na twarzy przyłbicę. Zapowiedział ukaranie Krzysztofa Bosaka.

Poseł Konfederacji dalej okupował mównicę udając, że założył maseczkę, którą miał przy sobie. Po chwili jednak jego podstęp zauważył Terlecki. Zagroził wezwaniem Straży Marszałkowskiej.

„Proszę nie dokonywać inwazji na moją sferę intymną!”

Później na mównicy zjawił się Grzegorz Braun, także bez maseczki. Mimo wyłączonego mikrofonu głośno kontynuował swoje wystąpienie. Terlecki ogłosił krótką przerwę, ale w tym czasie Braun pozostał na mównicy.

Kiedy po zarządzonej przerwie Terlecki oznajmił, że głos ma zabrać posłanka Mirosława Nykiel, Braun nie zszedł z podestu. Zaczął za to wykłócać się z Terleckim. Zarzucił wicemarszałkowi „przestępczy upór”.

Posłanka Nykiel prawie zaczęła mówić, ale Braun podszedł do niej i utrudniał jej zdezynfekowanie mównicy. Stwierdził, że posłanka zajmuje czas przeznaczony w debacie dla niego. Wtedy do akcji wkroczył poseł KO Michał Gramatyka.

Poseł stanął między Braunem a Nykiel. Stwierdził, że odizoluje posłankę. Ustawił się plecami do Brauna i zaczął go lekko odpychać.

Szanowny panie, proszę nie dokonywać inwazji na moją strefę intymną, proszę nie posuwać się do rękoczynów, czy raczej tyłoczynów! – odpowiedział na to zachowanie Grzegorz Braun.

Terlecki po tym wydarzeniu ogłosił kolejną, trzyminutową przerwę. Ta jednak nieco się przedłużyła. Posłowie wrócili na salę obrad dopiero około 17:30.

Obejrzyj także: Piątka dla zwierząt. Awantura w Sejmie. Grzegorz Braun starł się z Elżbietą Witek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
abc
2 lata temu
Poseł Braun, zakochany w sobie i swoim głosie, nie mający nic do powiedzenia poza negowaniem faktów, szukaniem spisków i udawaniem mądrzejszego niż jest. Frustrat.
abc
2 lata temu
Poseł Braun, zakochany w sobie i swoim głosie, nie mający nic do powiedzenia poza negowaniem faktów, szukaniem spisków i udawaniem mądrzejszego niż jest. Frustrat.
miko
2 lata temu
ten cały sejm to komedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HceWaszHajs
2 lata temu
Prawa obywatelskie można ograniczyć tylko ustawą a nie rozporządzeniem czy zarządzeniem . I o to chodziło . Terlecki chyba całkiem nie oczyścił organizmu z tego co tam wciągał w młodości .
O ludzie
2 lata temu
hahahahahahahahahahahahahahahaha
Jan
2 lata temu
Konfederacja ma racje ,to nie pandemia ,maseczki sa bezprawne, PIS&KO to to samo
Nikos
2 lata temu
Tu nie ma czego komentować. Żenujące zachowania niegodne posła.
Portal.o2
2 lata temu
Dodajcie komentarze ! Serdecznie prosimy o to.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić