Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Obozy i kolonie w nowym reżimie sanitarnym. Jakich zasad będzie trzeba przestrzegać?

1
Podziel się:

Kolonie i obozy w tym roku będą wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście wszystko przez epidemię koronawirusa, która wciąż jest groźna. Główny Inspektor Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia mają już gotowe wytyczne, które będą obowiązywać w wakacje.

Jak będą wyglądać kolonie i obozy?
Jak będą wyglądać kolonie i obozy? (Getty Images)

Do wytycznych sanitarnych, jakie będą musieli spełnić organizatorzy letniego wypoczynku dla dzieci, dotarł portal money.pl. Co najważniejsze, na wakacje będą mogły wyjechać wyłącznie dzieci zdrowe. Na obóz czy kolonie nie zostaną przyjęte dzieci, które miały kontakt z osobami skierowanymi na kwarantannę lub miały podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Jeżeli dziecko będzie miało objawy choroby podczas wypoczynku, to rodzice będą musieli je niezwłocznie zabrać do domu. Kierownik wyjazdu ma też mierzyć temperaturę zarówno dzieciom, jak i personelowi.

Zobacz także: Robert Biedroń: boję się tego, co robi Jarosław Kaczyński

Wszyscy uczestnicy wyjazdów będą musieli wyposażyć się w środki ochrony osobistej. Poza tym grupy mają być mniejsze niż dotychczas. W jednym pokoju czy namiocie będą mogły przebywać maksymalnie cztery osoby. Konieczne będzie zachowanie zasady minimum 4 mkw. powierzchni na jedną osobę.

To nie wszystko. Mają pojawić się też zalecenia mówiące o tym, by grupa liczyła do 12 osób (dzieci do 10. roku życia) i do 14 osób (dzieci powyżej 10. roku życia).

Nowe zasady na koloniach i obozach

W obiektach przestrzegane będą wszystkie zasady sanitarne, a odwiedziny zostaną ograniczone do absolutnego minimum. Dzieci będą mogły korzystać z kąpielisk czy pływalni, ale wyłącznie pod warunkiem, że nie będą miały bezpośredniego kontaktu z osobami trzecimi - zostaną wydzielone specjalne strefy.

Na stołówkach czy w kuchni zachowywany będzie bezpieczny dystans. Przeprowadzane będą dezynfekcje, a ponadto wprowadzone zostaną jednorazowe pojemniki i sztućce (w przypadku cateringu).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Ekip🚺
2 lata temu
Cały rok z wirusem, a ja głupia myślałam że będzie tak spokojnie bez koronawirusa,zresztą tak jak my wszyscy oby to już minęło, nawet w tego roczne wakacje nie można odpocząć choć na chwilę od tej Panującej Pandemii, trudno jak taki czas nadszedł i to z zarazą to trzeba poczekać aż się skończy. 🙄
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić