Kosma Szczepaniak| 

Wakacje 2020. Czekają nas kolejki przed wejściem na plażę? Będą nowe zasady

34

Wakacje 2020, choć zbliżają się wielkimi krokami, na pewno nie będą takie, jak wszyscy znamy. Sytuacja w kraju wymaga wprowadzania nadzwyczajnych środków ostrożności i takie chce wprowadzić rząd w kwestii wczasów w tym roku. Czy zanim wejdziemy na plażę, będziemy musieli odstać swoje w kolejce?

Czy przed wejściem na plażę będziemy musieli stać w kolejce?
Czy przed wejściem na plażę będziemy musieli stać w kolejce? (Materiały prasowe)

Zbliżający się sezon wakacyjny będzie zdecydowanie inny, niż wszystkie poprzednie. Epidemia koronawirusa storpedowała branżę turystyczną, która jednak pomimo licznych obostrzeń przygotowuje się na przyjęcie dużej liczby turystów w okresie lipca i sierpnia.

Większość z nas, jeżeli zdecyduje się na wakacje w tym roku, spędzi je najprawdopodobniej w granicach Polski. Po pierwsze ze względu na wciąż panujące duże ograniczenia związane z poruszaniem się pomiędzy państwami. Po drugie, ponieważ rząd planuje wprowadzić bon turystyczny o wartości 1000 złotych dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Ma on obowiązywać na wydatki turystyczne wyłącznie w kraju.

Wakacje 2020. Kolejki przed wejściem na plażę?

Aby spędzenie wakacji w czasach koronawirusa było możliwe, rząd planuje wprowadzić restrykcje dla turystów. Jak dowiedział się "Fakt", niektóre z nich biorąc pod uwagę specyfikę wypoczynku na plaży, są niezwykle absurdalne, a w niektórych przypadkach wręcz niebezpieczne dla zdrowia.

Jednym z postulatów jest wprowadzenie limitu osób mogących przebywać na plaży. Mówi on o jednym turyście na 15 metrów kwadratowych plaży. Jest zatem możliwe, że jeśli limit zostanie osiągnięty, turyści będą musieli czekać w kolejkach, aby w ogóle wejść na teren plaży. "Chore. Przecież jeśli rano już będzie za dużo osób, to kolejna wejdzie za 5 godzin, jak ktoś łaskawie się znudzi leżeniem" - pisał jeden z internautów.

Innym rozwiązaniem, które chce wprowadzić rząd jest obowiązek noszenia maseczki w trakcie pobytu na plaży. Jest to pomysł, który również spotkał się z bardzo dużą krytyką, ponieważ wiele osób zauważa, że opalanie się w 25-30 stopniowych upałach z maseczką na twarzy grozi uduszeniem się i na pewno nie jest rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo ludzi.

Zasady dystansu społecznego mają też obowiązywać w innych miejscach - nawet podczas górskich wędrówek, nad jeziorami, a także w podróży np. w pociągu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić