Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Obudziły ich hałas i strzały. Major zwrócił się do mieszkańców Pszowa

126
Podziel się:

Rzecznik prasowy Jednostki Wojskowej "AGAT" zwrócił się do mieszkańców Pszowa (woj. śląskie) i okolic. Wojskowy wytłumaczył, co było powodem hałasu i strzałów, które zaniepokoiły w nocy cywili.

Obudziły ich hałas i strzały. Major zwrócił się do mieszkańców Pszowa
Helikoptery spowodowały ogromny hałas (zdjęcie ilustracyjne) (Wikimedia Commons, JAKUB HALUN)

Noc z 23 na 24 czerwca nie była spokojna dla mieszkańców Pszowa i okolic. Nad strzelnicą i na terenie byłej kopalni Anna słychać było niepokojące odgłosy silników oraz strzały. W obliczu wojny na terenie Ukrainy sytuacja zaniepokoiła wiele osób. Teraz wiadomo już, co spowodowało hałas.

Głos w sprawie hałasu nad Pszowem zabrał major Mariusz Łapeta. Rzecznik prasowy Jednostki Wojskowej "AGAT" w rozmowie z Radiem 90 wyjaśnił, że nad miastem przez blisko 3 godziny krążyły helikoptery. Wojskowy uspokoił jednocześnie, że nie ma powodów do niepokoju, gdyż był to jedynie element ćwiczeń przeprowadzanych przez wojsko.

Jest to jednostka wojsk specjalnych. Nie możemy uprzedzić - wytłumaczył rzecznik w rozmowie z Radiem 90.

Major Mariusz Łapeta zwrócił się również bezpośrednio do mieszkańców Pszowa. Rzecznik prasowy przeprosił za niedogodności w postaci hałasu. Wytłumaczył jednak, że wcześniejsze powiadomienie o ćwiczeniach nie było możliwe ze względu na charakter działań jednostki. Konieczność ich przeprowadzenia uargumentował skomplikowaną sytuacją na Wschodzie.

Na wstępie mogę tylko przeprosić i ubolewać, że śmigłowce wytwarzają akustyczne "dolegliwości" dla ludzi. Niestety tak to musi wyglądać i jako społeczeństwo musimy się do tego też przyzwyczaić, że ćwiczenia z racji sytuacji za naszą wschodnią granicą będą przez różnego rodzaju jednostki wojskowe prowadzone - powiedział major Mariusz Łapeta w rozmowie z Radiem 90.

Mieszkańcy Pszowa mogą na razie spać spokojnie. Rzecznik prasowy nie wykluczył jednak pojawienia się podobnych hałasów związanych z ćwiczeniami w przyszłości.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(126)
Fila
2 miesiące temu
Czy w Polsce poligonów nie ma??? To jest bezduszność wojskowych!!! Następne takie ćwiczenia proponuję nad domami rodzin dowódców!!!
qwerty
2 miesiące temu
Dlaczego nie ćwiczą w Pćimiu??
romanesca
2 miesiące temu
niech sobie te przeprosiny .... jemu dzieci się nie obudziły z płaczem co się dzieje. Rozumiem ćwiczenią muszą być ale nad terenami mieszkalnymi? w środku tygodnia? a z soboty na niedzielę nie szło? nie mógł Pszów wysłać smsa mieszkańcom "że w najbliższych dniach" coś takiego będzie miało miejsce?! nie musiała być konkretna data podana! paranoja i tyle !
Sandra
2 miesiące temu
Zawsze mówią że to ćwiczenia
Barbara
2 miesiące temu
Major Suchodolski z Bombasu
Mieszkańcy
2 miesiące temu
Dziękujemy Wojsku Polskiemu, a zwłąszcza jednostce AGAT, za umieszczenie Pszowa i okolic na liście celów rakiet Federacji Rosyjskiej.
WSIok
2 miesiące temu
Panie Majorze Łapeta: czy to polskie wojsko ćwiczyło nad Pszowem?
Marcin
2 miesiące temu
A laserami to odwagą było walic po oczach pilotom samolotów pasażerskich, weźcie się wykażcie w stosunku do wojskowych, race dymne nie świetlne oraz fajerwerki skutecznie przyczyniłyby się do rozwolnienia co u niektórych.
1236
2 miesiące temu
Nad Gliwicami i okolicą też latali i to nawet w nocy
Döllersheim
2 miesiące temu
Obecne władze Pszowa przejdą do historii jako te, za których kadencji Pszów stał się poligonem. Lepsza taka sława niż żadna:)
Koryto+
2 miesiące temu
Ciekawe, czy władze miasta choć kiwnęły palcem w obronie miru tych, co ich wybrali. Z zapowiedzi pana majora wynika, że należy się spodziewać kolejnych atrakcji ze strony żołdactwa, czyli działają w pełnej zgodzie i porozumieniu. Chyba, że się boją odezwać, co też o nich nie najlepiej świadczy.
ŚLONZOK PRAWD...
2 miesiące temu
to z pewnością nie były te od tuska kkaarraakkaallee-bo te nie latają
Ja, to ja
2 miesiące temu
Niech się major cieszy, że jakiś dziadek,nie miał, gdzieś schowanego panzerfausta,o takich ćwiczeniach, mieszkańcy powinni być poinformowani dużo wcześniej.
Mena
2 miesiące temu
Mena
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić