"Oby wyciągnął z tego wnioski". Wideo z Gdańska przestrogą dla rodziców

37

Kilka dni temu w Gdańsku na przejściu dla pieszych doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Nagranie opublikowane w sieci powinno być przestrogą dla wszystkich rodziców.

"Oby wyciągnął z tego wnioski". Wideo z Gdańska przestrogą dla rodziców
Maluszek na rowerku o mało nie wjeżdża pod tramwaj (YouTube)

W środę 29 września w godzinach popołudniowych na przejściu dla pieszych w Gdańsku doszło do bardzo groźnego incydentu. Patrząc na nagranie, które opublikowano na kanale "Stop Cham" na YouTube, aż włos jeży się na głowie.

Zdarzenie zarejestrowała kamera umieszczona w samochodzie, który czekał na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych. Na nagraniu widzimy, jak mały chłopczyk poruszający się na rowerku biegowym, o mało nie wjechał pod tramwaj.

O włos od tragedii

Najpierw rozpędzonego malucha bez opieki, który zbliżał się do jadącego tramwaju, zauważyła pewna kobieta, która przechodziła przez przejście. Natychmiast ruszyła mu na pomoc.

W tym samym momencie widzimy biegnącego opiekuna dziecka, który zdążył dobiec i złapać chłopca dosłownie w ostatniej chwili. Było o włos od tragedii. Chłopiec zatrzymał się tuż przez tramwajem.

Prawdopodobnie motorniczy także zauważył chłopczyka, bo zdążył szybko wyhamować pojazd. Zapewne była to ważna lekcja dla ojca dziecka.

Pod postem zaledwie w ciągu godziny od publikacji pojawiło się setki komentarzy. Zdaniem wielu internautów zawinił opiekun dziecka, który był daleko w tyle, gdy dziecko jechało rowerkiem na przejściu.

Nieodpowiedzialność rodziców prowadzi do tragicznych wypadków, później jest tylko płacz - czytamy w komentarzach.
Sytuacja mogła się skończyć tragedią. Oby ten człowiek wyciągnął z tego wnioski - czytamy po nagraniem.
O krok od tragedii… jedna z wielu nauczek dla rodziców na przyszłość - napisał jeden z użytkowników YouTube.
Zobacz także: Potrącił dziecko na pasach. Lubuska policja publikuje nagranie i apeluje do kierowców
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić