Jakub Artych
Jakub Artych| 

Ochojska poza stawką. Pawłowicz triumfuje

41

Janina Ochojska straciła miejsce na listach PO w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ten fakt mocno ucieszył Krystynę Pawłowicz, która dodała wpis w mediach społecznościowych. Internauci ostrzegli jednak byłą posłankę, że jej radość może być przedwczesna.

Ochojska poza stawką. Pawłowicz triumfuje
Ochojska wyrzucona z list PO. Pawłowicz triumfuje (AKPA)

Wybory do parlamentu europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Jak informowała "Interia", Janina Ochojska nie znalazła się nawet na odległych miejscach list Platformy Obywatelskiej. Dwa pierwsze przypadły posłowi PO Bogdanowi Zdrojewskiemu oraz Andrzejowi Bule, byłemu marszałkowi województwa opolskiego.

Należy podkreślić, że to właśnie dwa pierwsze miejsca zwykle gwarantują mandat eurodeputowanego. Z takiej decyzji można zadowolona jest Krystyna Pawłowicz, która z tej radości dodała wpis w mediach społecznościowych.

Bardzo się cieszę ,że pani Janina Ochojska nie będzie już miała okazji atakować i oczerniać państwa polskiego w tym unijnym parlamencie. Bardzo się cieszę bo wyrządziła Polsce i jej wizerunkowi wielkie szkody - napisała w sieci Krystyna Pawłowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele

Internauci w komentarzach sugerują jednak Pawłowicz, że jej radość jest przedwczesna. W mediach pojawiły się bowiem informacje, że może ona wystartować z list innej partii.

Chyba przedwczesną radość, Pani profesor. Ochojska ma dostać miejsce na listach Trzeciej Drogi - napisała internautka. - Niedobrze.... - skomentowała Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kiedy wybory w Polsce?

W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024. Rozporządzenie w tej sprawie w poniedziałek 11 marca 2024 zostało podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Data ta wynika z przepisów Kodeksu wyborczego, którego przepisy nakazują przeprowadzenie głosowania w dniu wolnym od pracy, wypadającym w okresie wyborczym ustalonym w przepisach prawa Unii Europejskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić