o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Od poniedziałku dzieci wróciły do żłobków i przedszkoli. Co z powrotem do szkół?

2
Podziel się

Zaczęło się stopniowe odmrażanie edukacji. Na początek skorzystały najmłodsze dzieci, od 19 kwietnia znów zaczęły pracować żłobki i przedszkola. Co z powrotem dzieci do szkół? Wciąż czekamy na decyzję.

Od poniedziałku dzieci wróciły do żłobków i przedszkoli. Co z powrotem do szkół?
Kiedy możliwy powrót dzieci do szkół? (WP)
bESBCjoB

W minionym tygodniu mieliśmy dość duże spadki zakażeń koronawirusem, a to pozwala powoli luzować obostrzenia. Na początek zdecydowano się na niewielkie zmiany. Najbardziej cieszą się rodzice najmłodszych dzieci.

Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Od poniedziałku 19 kwietnia znowu otwarte są żłobki, zerówki i przedszkola. Te zamknięte były przez trzy tygodnie. Rząd uznał, że w tej chwili jest już na tyle bezpiecznie, że maluchy mogą wznowić zajęcia stacjonarnie.

bESBCjoD

Na taką samą decyzję czekają uczniowie szkół podstawowych. Na razie przedłużono naukę zdalną do 25 kwietnia. Możliwe, że zmiany zostaną ogłoszone w trakcie tego tygodnia.

Wiadomo, że w pierwszej kolejności wrócą uczniowie z klas I-III. Prawdopodobnie dopiero później przyjdzie czas na starsze dzieci, a także młodzież uczącą się w szkołach ponadpodstawowych.

bESBCjoJ
- Jeżeli ta tendencja spadku zachorowań epidemicznych się utrzyma, to mamy nadzieję, że w końcu kwietnia wrócą klasy 1-3, a w następnych tygodniach - kolejne roczniki - mówi w Polskim Radiu wiceminister Dariusz Piontkowski.
Zobacz także: Koronawirus zależy od pogody. Niezwykłe wyniki polskich badań
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESBCjpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Ryszard
7 miesięcy temu
Najgorsze są niektóre stare pryki które zgotowały dzieciom , młodzieży to piekło . Polska kraj z najbardziej zamkniętą i zdewastowaną edukacją w Europie . Statystyki zgonów są wcale nie lepsze . Po co się szczepiło tych nierobów w pierwszej kolejności jak dzieci są dalej pozamykane . Tej traumy nie da się odrobić widzę co się dzieje z dziećmi ale co tam paru drących się ignorantów o tym jak to dzieci rozsuwają tą pseudo-zarazę plus jeszcze parę nawiedzonych mamusiek i mamy efekt jaki mamy . Zamknięte szkolnictwo najdłużej w Europie a efektów brak .
Balin
7 miesięcy temu
Juz na pewno wroca do konca roku juz nie wroca A cala nauka pojdzie w las
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić