Odkrycie na zakazanej wyspie. Niepokojące zdjęcie z Google Maps

228

Użytkownik Google Maps zauważył wrak statku na odległej wyspie zamieszkałej przez rdzenne plemię. Czy doszło tam do kolejnej tragedii?

Odkrycie na zakazanej wyspie. Niepokojące zdjęcie z Google Maps
Statek rozbity w okolicy wyspy. (Google Maps)

Internauci odkryli w Google Maps, że przy jednej z najniebezpieczniejszych wysp na świecie znajduje się rozbita łódź. Screen trafił na Reddita, a internetowi detektywi zachodzą w głowę, czy stało się tam coś złego?

Wyspa jest częścią Wysp Andamańskich, archipelagu w Zatoce Bengalskiej, który obejmuje również South Sentinel Island. Jest domem dla Sentinelese, rdzennej ludności w dobrowolnej izolacji, która broniła swojej niezależności przed światem zewnętrznym, często siłą. W teorii to tereny należące do Indii, jednak w praktyce władze ograniczają się jedynie do zdalnego kierowania wyspą i ostrzegają, by turyści, badacze czy misjonarze się do niej nie zbliżali.

To właśnie tam w 2018 roku doszło do tragedii. Plemię to odpowiada za śmierć amerykańskiego chrześcijańskiego misjonarza Johna Allena Chau. Wystrzelono w niego strzały, a rybak, który przewiózł misjonarza na wyspę, obserwował później, jak tubylcy ciągną ciało wzdłuż plaży i zakopują je.

Nie wiadomo, czy łódź, którą zauważyli internauci należy do plemienia. Być może kolejna osoba chciała dostać się na ląd, na którym nie była mile widziana.

Zobacz także: Last minute już nie takie tanie. „Wyjazdy mają po prostu realne ceny”
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić