Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Tajemniczy wirus uszkadza mózg? 7 tys. ciał na granicy Ukrainy

278
Podziel się

Na Ukrainie znaleziono ponad 7 tys. martwych ptaków. Weterynarze zabrali kilkadziesiąt okazów do badań i próbują ustalić przyczynę ich nagłej śmierci. Prawdopodobnie to nowa odmiana ptasiej grypy lub zatrucie rtęcią.

Tajemniczy wirus uszkadza mózg? 7 tys. ciał na granicy Ukrainy
Na Ukrainie znaleziono ponad 7 tys. martwych ptaków.
bETxAPfp

Naukowcy próbują ustalić przyczyny śmierci ponad 7 tys. ptaków morskich, które znaleziono na Mierzei Arabackiej i w Zatoce Sywasz na Morzu Azowskim. Eksperci podejrzewają infekcję wirusową, ale niektórzy twierdzą, że ptaki się otruły rtęcią, która występuje w dużych ilościach na tamtych obszarach.

Ponad 7 tys. martwych ptaków

Odnotowaliśmy śmierć ptaków w dużej liczbie, kilka tysięcy z nich – powiedział ekolog Grigorij Prokopow z Krymskiego Uniwersytetu Federalnego.
bETxAPfr

Na miejscu pracują teraz specjaliści z Federalnego Centrum Zdrowia Zwierząt. Zamierzają przeprowadzić dokładne badania na kilkudziesięciu martwych ptakach, aby ustalić, co mogło je zabić i czy wszystkie zginęły z tego samego powodu.

Na tym obszarze odnotowano nadmiar rtęci. Ale najprawdopodobniej to nie jest zatrucie – powiedział Prokopow, który uważa, że ​​najbardziej prawdopodobną przyczyną jest nowa ptasia grypa.
bETxAPfx

Na niektórych filmikach widać także ptaki, które jeszcze żyją, ale są bliskie śmierci. Prokopow powiedział, że ich zachowanie wskazuje na "poważne uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego", co może być spowodowane wirusem.

Zobacz także: Gołębie na balkonie. Skuteczne i bezpieczne sposoby na odstraszanie ptaków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxAPfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(278)
Ptica
2 miesiące temu
I niebawem pojawi się szczepionka rasptinvax co to zaradzi wirusowi.
ak001
2 miesiące temu
Czytam tytuł: "Tajemniczy wirus uszkadza mózg"... I od razu pomyślałem: "zrobili badania głosującym na PiS"... Hmmm... A może trzeba by takie badania w Polsce przeprowadzić?
Imć
2 miesiące temu
Tylu dziennikarzy padło?
bETxAPfT
ot co
2 miesiące temu
To badania na działaniem broni sonicznej.
ornitolog
2 miesiące temu
panie aba dlaczego w tytule nie napisałeś, że chodzi o śmierć 7 tys. ptaków. ja pomyślałem że chodzi tu o śmierć 7 tys. ludzi Drugim razem zamiast skrótu ABA podaj swoje imię i nazwisko i wtedy będziesz wiarygodny.
I wszystko ja...
2 miesiące temu
Zaczyna działać 5 G ! We Włoszech było to samo ! Tylko komórki 5 G , ludzie kupujcie bo są najlepsze ale nie dla zdrowia !!!
Katia
2 miesiące temu
Portale schodzą na psy - nie da się już czytać tych głupot, tych tytułów, niczego :( tylko kasa się liczy nie ma już żadnej treści ani prawdy
cwaniacek z B...
2 miesiące temu
tarnowski weterynarz jest starsym schorowanym człowiekiem. Dlatego nie będzie miał casu ani mozliwości zajmować się takimi przypadkami
ciało?
2 miesiące temu
Nie slyszałam, żeby padlinę zwierzęco nazywano ciałem. Ale co ja tam wiem
Zygmunt
2 miesiące temu
Polskim politykom już dawno uszkodził.
pierdolenie
2 miesiące temu
wszystkich trzeba szczepić od covid 21
tym
2 miesiące temu
szykuja nową broń . dobrze że mieszkam w tej cześci kraju, że mnie nie sięgnie :)
ENDRIU
2 miesiące temu
SYPIA CHEMIE Z SAMOLOTÓW I JEST DOBRZE POLACY SIEDZĄ CICHO ZAMIAST STRZELAĆ DO TYCH SAMOLOTÓW ONE NAS LEGALNIE TRUJĄ TO SA SAMOLOTY NATO
bETxAPfL
olo
2 miesiące temu
U nas też trwają opryski z samolotów niewiadomego pochodzenia.Prawie co dziennie są paski na niebie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić