Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Odnaleziono list w butelce z Titanica. Czy jego autorce udało się przeżyć?

58
Podziel się

Po ponad stu latach ujawniona została treść notatki wysłanej w butelce przez jedną z pasażerek Titanica. Okazało się, że wiadomość skrywała dramat pewnej rodziny.

Odnaleziono list w butelce z Titanica. Czy jego autorce udało się przeżyć?
Butelka z Titanica (uquar.co)
bEDfhZEB

O sprawie sprzed ponad wieku poinformował portal "Daily Mail". Butelkę z listem znaleziono w 2017 roku na plaży w Nowym Brunszwiku w Kanadzie. Jeżeli dokument okaże się autentyczny, to będzie pierwszym artefaktem z Titanica, który odnaleziono na amerykańskim wybrzeżu.

List datowany jest na 13 kwietnia 1912 roku. Jego autorką była Mathilde Lefebvre, która podróżowała na pokładzie Titanica wraz z matką i trójką rodzeństwa. Rodzina płynęła do USA, aby dołączyć do przebywającego tam od dwóch lat ojca. Niestety nie udało im się przeżyć okropnej katastrofy statku. Załamany Franck poprosił Czerwony Krzyż o pomoc w odnalezieniu bliskich. Wtedy władze zorientowały się, że mężczyzna przebywa na nielegalnej emigracji. Podjęto decyzję o deportacji Francuza wraz z jego dziećmi do ojczystego kraju.

bEDfhZED
Wrzucam tę butelkę do morza na środku Atlantyku. Do Nowego Jorku mamy przybyć za kilka dni. Jeśli ktoś znajdzie tę butelkę, dajcie znać rodzinie Lefebvre w Lievin - napisano w notatce.

Niektórzy podważają autentyczność notatki. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że została ona sfabrykowana i wrzucona do oceanu niedługo po zatonięciu Titanica. Eksperci ustalili jednak, że papier, butelka i korek na pewno pochodzą sprzed 100 lat. Przeanalizowano również charakter pisma. Nauka była w tamtym okresie bardzo powszechna właśnie we francuskich szkołach.

Wiadomości mogła napisać Mathilde na pokładzie Titanica, mógł to zrobić ktoś na jej prośbę. To może też być mistyfikacja stworzona niedługo po katastrofie albo całkiem niedawno – powiedział "Daily Mail" Nicolas Beaudry z Uniwersytetu w Quebecu.
bEDfhZEJ
Zobacz także: Wątpliwości wokół AstraZeneca. Ważne słowa szefa ZNP. Nie tylko do nauczycieli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfhZFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
Omg
4 miesiące temu
Podjęto decyzję o deportacji Francuza wraz z jego dziećmi do ojczystego kraju... Ciekawe, jak się deportuje zwłoki topielców
Bla
4 miesiące temu
bla bla bla
Bla
4 miesiące temu
bla bla bla
bEDfhZFf
seb
4 miesiące temu
Przeźroczysta butelka i atrament nie wyblakł? To przecież ponad sto lat, praktycznie w słoncu bez cienia.
Nowa
4 miesiące temu
Wszyscy tylko Titanic i Titanic a dziś tonie większy starej zwany polską skarzony cowidem i tym się nikt nie martwi.
Monaca Towa
4 miesiące temu
Monaca nie lubi doroslych
Toruniak
4 miesiące temu
A ja lubię bułkę z masłem i mielonką
Pan Demia'n
4 miesiące temu
Tragiczny los. Teraz mamy podobnie tylko listu nie ma gdzie wyrzucić w którym prosimy o litość nad naszymi dziećmi i wnukami przed szczepieniem.
Ekspert
4 miesiące temu
Ja też podważam autentyczność notatki.
Japa
4 miesiące temu
Borys Budka grabarzem PO
Simmmaaaaaaa
4 miesiące temu
To jest prawda widać to to oryginał po piśmie i kartka ma 100 lat bo to widać
942
4 miesiące temu
67trzeba porzucić wirtualną i iść na interie pl, bo system komentowania jest tam znacznie lepszy. nie potrzeba odświeżać całych komentarzy, lub calego artykułu a tylko przejść do 2 zakładki i wrócić a pierwsza będzie zaktualizowana,skrypt moderski nie ma tak silnej cenzury na niewygodne ciągi znaków. nie ma kwarantanny 2 do 4 minut na publikacje dla całego portalu i wszystkich, tylko indywidualnie dla pojedynczego spamera na konkretny tekst. Komentarze są widoczne dla innych po kilku sekundach o ile pozytywnie przejdą skanowanie skryptu. tutaj jest jedna wielka lipa a wad jest dużo więcej, w tym błędów technicznych skryptu, czyli programistycznych na smartfonach.
Nic
4 miesiące temu
Jedna wielkansćiema
bEDfhZEX
Odwet
4 miesiące temu
Mogło tak być, bo już wtedy międzynarodowy, syjonistyczny spisek wprowadził prawa o deportacji białych imigrantów, by wkrótce zezwolić na nieograniczoną imigrację czarnych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić