Ogień w domu opieki. Ewakuowano 70 osób

3

Prawdziwe chwile grozy przeżyli seniorzy i pracownicy z domu opieki w Majdanie (woj. mazowieckie). W piątek, 12 stycznia 2024 roku w budynku tym nagle pojawił się gryzący dym, a zaraz potem płomienie ognia. Na pomoc ruszyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Szybko i bezpiecznie ewakuowano 70 osób.

Ogień w domu opieki. Ewakuowano 70 osób
Pożar domu opieki. (Facebook, OSP Świdry Małe)

Jak informuje OSP Świdry Małe na swojej stronie na Facebooku, dramat podopiecznych domu opieki zaczął się w piątek 12 stycznia przed godziną 17:00. Wówczas w dwupiętrowym, murowanym budynku w Majdanie w powiecie otwockim (ul. Trasa Lubelska), który na co dzień stanowi dom opieki dla kilkudziesięciu seniorów, wybuchł pożar.

Na miejsce przybyło 15 zastępów straży pożarnej, 15 karetek z załogą oraz sześć radiowozów policyjnych i pogotowie energetyczne. Ogień zajął poddasze i szybko się rozprzestrzeniał. Sytuacja z minuty na minutę stawała się coraz bardziej dramatyczna. Konieczna okazała się ewakuacja z placówki wszystkich przebywających tam osób.

Ogień w domu opieki. Ewakuowano 70 osób

Udało się szybko i bezpiecznie ewakuować kilkudziesięciu starszych i niejednokrotnie schorowanych ludzi do specjalnie podstawionych autobusów. Te pojazdy zorganizowało m.in. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Noc spędzili na stacji metra. Jak wygląda sytuacja w Kijowie? Relacja dziennikarza z Ukrainy

Według relacji Super Expressu, około dziesięć z tych osób wymagało ewakuacji za pomocą noszy. Ze względu na swój stan zdrowia nie mogły one bowiem w sposób samodzielny opuścić płonącego domu opieki.

Następnie przewieziono wszystkich pensjonariuszy do innego ośrodka. Na szczęście, tym razem skończyło się jedynie na strachu i stratach materialnych. Nikomu nic się nie stało. Strażacy szybko ujarzmili pożar i ugasili go. Wykonano tam też prace rozbiórkowe.

Póki co, nie wiadomo jeszcze, co spowodowało pojawienie się ognia. Pozwoli to dopiero wyjaśnić policyjne śledztwo.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić