aktualizacja 

To już dziś! Ogromna asteroida pojawi się w okolicach Ziemi

40

Asteroida ogromnej wielkości przemknie dzisiaj w okolicach Ziemi. Nie ma jednak powodów do obaw. Zadzieje się to na zbyt dużej odległości od naszej planety. Niemniej jeśli kiedykolwiek doszłoby do katastrofy, z pewnością zginęłyby miliony ludzi.

To już dziś! Ogromna asteroida pojawi się w okolicach Ziemi
Asteroida ma minąć Ziemię! (Pixabay)

Asteroida, która dzisiaj przemknie obok Ziemi, jest wielkości Wieży Eiffla, podaje The Sun. Na szczęście jednak nie ma powodów do obaw - nie zanosi się na katastrofę przed Bożym Narodzeniem!

Eksperci uspokajają - 4660 Nereus, bo tak się nazywa, na pewno nie będzie przyczyną katastrofy przed zbliżającymi się właśnie wielkimi krokami świętami. Asteroida zbliży się do Ziemi na odległość 4,65 miliona mil. Najmniejsza odległość odnotowana została ok. godziny 13:50.

Asteroida ta jest stale obserwowana przez naukowców, jako potencjalnie niebezpieczna dla ludzi. Jest jednak wiele takich ciał niebieskich, jak Nereus 4660, których ruch jest na bieżąco analizowany.

Ekspert o asteroidach: stanowią potencjalne zagrożenie

Na temat asteroidy wypowiedział się prof. Martin Barstow, astrofizyki z Uniwersytetu w Leicester w rozmowie z The Sun. Stwierdził, że tego typu asteroidy zdecydowanie stanowią zagrożenie dla Ziemi i należy je bacznie obserwować, o czym dowiedziały się dinozaury wiele lat temu.

Asteroidy stanowią potencjalne zagrożenie, o czym dinozaury dowiedziały się 63 miliony lat temu. Z tego powodu naukowcy są zainteresowani grupami asteroid i bardzo ważne jest, abyśmy je śledzili, ponieważ pewnego dnia możemy napotkać taką, która może spowodować poważny problem - 

Dodał jednak, że choć przyszłości nie znamy, to i tak "taka perspektywa jest mało prawdopodobna".

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić