Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Ogromne zniszczenia w Poznaniu. Burza i grad wielkości piłek golfowych

118
Podziel się:

Zalane ulice, połamane drzewa i zniszczone stragany w centrum miasta. To skutki gwałtownych burz, jakie w nocy nawiedziły Poznań.

Ogromne zniszczenia w Poznaniu. Burza i grad wielkości piłek golfowych
(Twitter)

Burza spowodowała także duże utrudnienia na poznańskim lotnisku. Z portu Ławica nie odleciał poranny samolot do Warszawy, a te, które w stolicy Wielkopolski miały lądować mają nawet kilkugodzinne opóźnienie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ogromne kulki gradu w niektórych rejonach miasta. Kolejne burze nawiedzały Poznań przez całą noc. Z nagrań i zdjęć internautów wynika, że miejscami grad był tak duży jak piłko do golfa. Towarzyszył temu silny wiatr, wiejący z prędkością nawet do 80 km/h.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

IMGW wydaje ostrzeżenia dla całego kraju. Najwyższe stopnie zagrożenia dotyczą południa kraju, gdzie temperatury będą najwyższe i sięgną nawet 40 st. C. Również w pozostałych częściach Polski może być niebezpiecznie. Upały burze pojawią się w wielu rejonach m.in. w woj. dolnośląskim i pomorskim.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Groźna burza przeszła też nad Zieloną Górą. Zalanych jest wiele ulic, mieszkańcy w niektórych miejscach rozstawili nawet worki z piaskiem, by uniknąć podtopień. Jeśli opady się nasilą, miastu może nawet grozić powódź.

Zobacz także: Zobacz także: Ostrzeżenie przed burzami dla 12 województw:

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić