Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Ojciec dziecka kazał pedofilowi wykopać własny grób. Jest decyzja sądu

Podziel się:

Wyrok sądu w Samarze oburzył lokalną społeczność. 35-letni Wiaczesław Matrosow został skazany za podżeganie do samobójstwa swojego przyjaciela, Olega Swidrowa. Swidrow miał zgwałcić 6-letnią córeczkę skazanego i chwalić mu się nagraniem z aktu. Rozwścieczony ojciec doprowadził do śmierci pedofila, a wiele osób domagało się jego uniewinnienia.

Ojciec dziecka kazał pedofilowi wykopać własny grób. Jest decyzja sądu
Zapadł wyrok w sprawie ojca, który doprowadził do śmierci oprawcy swojej córki (Media społecznościowe)

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się pod koniec sierpnia 2021 roku we wsi Wintaj w regionie Samara w Rosji. 34-letni Wiaczesław Matrosow spotkał się ze swoim przyjacielem Olegiem Swidrowem, który pokazał mu film z gwałtu na kilkuletniej dziewczynce. 34-latek szybko zorientował się, że na wideo widnieje jego 6-letnią wówczas córeczka.

Kiedy prawda ujrzało światło dzienne, pedofil uciekł, a rozwścieczony ojciec ruszył na jego poszukiwania. W końcu Matrosowi udało się wytropić byłego przyjaciela. Według ustaleń śledczych mężczyzna miał zabrać Swidrowa do lasu, gdzie kazał mu wykopać własny grób i zmusił do popełnienia samobójstwa. 34-latek jednak zapewniał, że ofiara sama przypadkowo nabiła się na nóż.

W toku śledztwa wyszło na jaw, że Swidrow wykorzystywał seksualnie także inne dzieci. Większość ofiar była w wieku od 6 do 11 lat. Policja łagodnie potraktowała Matrosowa, który zamiast w areszcie policyjnym - jak nakazuje prawo w tego typu sprawach - oczekiwał na wyrok w areszcie domowym.

Zapadł wyrok

Matrosowi groziło nawet dożywocie za morderstwo. Sąd Krasnogliński w Samarze zmienił jednak kwalifikację czynu i niedawno skazał mężczyznę na 18 miesięcy pozbawienia wolności za podżeganie do samójstwa - podaje "Daily Star". Bliskim skazanego i lokalnej społeczności wyrok się nie spodobał.

Wiele osób apelowało o uniewinnienie 34-latka, twierdząc, że jako ojciec krzywdzonego dziecka postąpił słusznie. Miejscowi zorganizowali nawet zbiórkę na prawnika dla "bohatera". Uważają, że Martysow uratował ich dzieci przed podobnym losem. - On nie jest mordercą - chronił swoją córkę i nasze dzieci. Wszyscy są po jego stronie - mówią sąsiedzi Rosjanina.

Powstała także petycja, w której mieszkańcy wsi Wintaj żądają od władzy wykonawczej, MSW i Komisji Śledczej zdjęcia z mężczyzny odpowiedzialności za śmierć pedofila. Matrysowa poparli nawet znani rosyjscy dziennikarze. Dziennikarka telewizyjna i była kandydatka na prezydenta Rosji Ksenia Sobczak napisała w mediach społecznościowych, że "wszyscy rodzice stają w obronie zabójcy pedofila".

Zobacz także: Kontrowersyjne decyzje Watykanu. "Ten gest mógł spotkać się z niezrozumieniem"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić