o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

"Spotkania religijne" na siłowni. Tak chcą ominąć zakaz

29
Podziel się

Kościoły nie zostały ominięte przez obostrzenia. Jednak pozostają wciąż otwarte - w przeciwieństwie do siłowni. Właściciele centrum fitness z Krakowa wpadli na pomysł, jak obejść niewygodny zakaz. Organizują "spotkania religijne".

"Spotkania religijne" na siłowni. Tak chcą ominąć zakaz
Centrum fitness z Krakowa zaprasza na "spotkania religijne". Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bDgAMWjV

Od soboty 17 października wszystkie siłownie, kluby fitness, a także aquaparki czy baseny powinny być zamknięte. To nowe obostrzenie w związku z pandemią koronawirusa, o czym w czwartek poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Rozwiązanie to nie spodobało się tysiącom Polaków, którzy chcą, aby z powrotem otwarto siłownie. Jak wskazują, zamknięcie siłowni to bardzo niesprawiedliwie rozwiązanie.

bDgAMWjX

Otwarte, choć również pod pewnymi warunkami, pozostają przecież miejsca, gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne. Obszar sportowy to jeden z tych, które najbardziej ucierpią w trakcie pandemii, zdaniem protestujących Polaków. Nie tylko bowiem siłownie mają pozostać puste, ale także obiekty, gdzie odbywać się będą wydarzenia sportowe. Te bowiem mogą być organizowane, ale bez udziału publiczności.

Najbardziej Polaków oburza jednak decyzja wobec uroczystości religijnych, na które Polacy mogą uczęszczać, jednak z zachowaniem limitu - 1 osoby na 4 m kw. powierzchni miejsca, gdzie takie wydarzenie będzie się odbywało. Kościoły więc pozostaną otwarte, a siłownie zamknięte, choć i w jednych i w drugich ryzyko zakażenia się koronawirusem jest wysokie.

bDgAMWkd

Wyjście z tej sytuacji znalazła siłownia z Krakowa. Centrum fitness "Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub" postanowiło zorganizować "zgromadzenia religijne" członków "Kościoła Zdrowego Ciała". Właściciele zaprosili wszystkich klientów na "nabożeństwa", podczas których ci będą testować sprzęt do ćwiczeń.

Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne - czytamy na profilu "Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub" na Facebooku.
bDgAMWky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
antypis
2 tyg. temu
I bardzo dobrze! Dlaczego wolno odprawiać msze i kasować tacę, a zamyka się kluby, restauracje i kina? Jednym kasy brakuje i im wolno pracować, a inni mają zdychać z głodu?
dfghjk
2 tyg. temu
super!!!
Wyciskacz
2 tyg. temu
Niestety trzeba sobie radzić, a rząd tylko wiecznie utrudnia.
bDgAMWkz
._.
2 tyg. temu
Polak potrafi;)))
Przezorny
2 tyg. temu
Niestety jak rząd wprowadza absurdalne przepisy,to trzeba szukać antidotum.To są tylko początki co tak naprawdę nam politycy szykują.
Najnowsze komentarze (29)
Ggfff
1 tyg. temu
Jak do tej pory nie znam ani jednej osoby chorej na covid 19 , nie mówię o bezobiawowych. A ktoś zna????
Pkjh
1 tyg. temu
Tylko komentarze poprawne politycznie przechodzą. Inne sat blokowane.
Pokkj
1 tyg. temu
Dlaczego zamykany się gospodarkę, jeżeli podają że przeprowadzono badania przesiewowe w jednostkach typu DPS, domy spokojnej starości itp. i wymaz dodatni uznaje się jako zachorowanie. Sprawdziłam wszystkie osoby które zmarły podane jako na covid na Podkarpaciu od początku pandemi. Jest podane 2. I też tego nikt nie jest pewien, gdyż testy nie wykrywają wirusów covid, gdyż go nikt w Europie NUEPOSIADA, gdyż nie jest WYIZOLOWANY. Więc kłamstwa, którymi nas karmią, mający z nas uczynić niewolników. Sprawdźcie na f. Jak karetki jeżdżą z pod szpitali i wracają bez pacjentów.
Miko
1 tyg. temu
Myślę, że następnym krokiem powinno być połączenie kościołów Zdrowego Ciała i potwora Spaghetti. By trzymać formę i michę!
Logg
1 tyg. temu
Jak zabraknie dla was respiratorów to nie będziecie już tacy hop do przodu 😂
Bolo
1 tyg. temu
Proponuje zamienić na stacje wymiany oleju w głowie tyle to ma wspólnego z religijnym spotkaniem
Mariusz
1 tyg. temu
Do Autora: w kościele i na siłowni ryzyko zakażenia nie jest takie same. Na siłowni nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia w przeciwieństwie do kościoła. Proszę także uwzględnić jaka grupa uczęszcza do kościoła a jaka na siłownię. W tym trudnym dla nas wszystkich okresie tym bardziej siłownie powinny być otwarte abyśmy mogli wzmacniać nasz organizm.
Olga
1 tyg. temu
Mega świetna decyzja
bDgAMWkr
Poznanczyk
1 tyg. temu
Zajęcia fitness mogą się odbywać, bez obchodzenia
Mati
1 tyg. temu
Brawo . Mam nadzieje ze u nas tez otworza silownie bede sie modlic ile wlezie
⭐RANDKI⭐
1 tyg. temu
❤️⭐Jesteś samotny? Poznaj dziewczynę na największym Portalu dla Singli w Polsce! Sprawdź na 𝗭𝗡𝗔𝗠𝗖𝗜𝗘.𝗣𝗟
Ale
1 tyg. temu
Ze siłownia kombinuje, kumam, bankructwo to niefajna sprawa. Ale że ludzie dbający o kondycję i zdrowie będą na siłę łazić w miejsca, gdzie można złapać (posiać) niebezpieczną chorobę, to już poza moją wyobraźnią
catolico
1 tyg. temu
Najbardziej mnie cieszy, że czarni nie będą chodzić po kolędzie.
Milo
1 tyg. temu
Fajny pomysl. Wole modlic sie do sprzetow w silowni i cwiczyc duchowa fizycznosc ciala. Ave silownia!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić