o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
 • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Strefa czerwona i strefa żółta - obostrzenia. Czy w parku i lesie trzeba nosić maseczkę?

33
Podziel się

Jakie obostrzenia obowiązują w strefie żółtej i strefie czerwonej? Co się zmieni od soboty 10 października? Czy w parku i w lesie musimy mieć założoną maseczkę?

Strefa czerwona i strefa żółta - obostrzenia. Czy w parku i lesie trzeba nosić maseczkę?
Obostrzenia w strefie żółtej i w strefie czerwonej. Czy w parku i w lesie trzeba mieć maseczkę? / zdjęcie poglądowe (Getty Images, Omar Marques)
bDmzFUUl

Strefa czerwona i strefa żółta. Nowe obostrzenia

Od najbliższej soboty 10 października każdy przebywający na terenie strefy czerwonej i strefy żółtej będzie musiał nosić maseczki w przestrzeni publicznej. Za ich brak grozi mandat. Zwolnione z noszenia maseczek będą tylko osoby, które będą miały przy sobie zaświadczenie lekarskie o istniejących przeciwwskazaniach lub dokument potwierdzający niepełnosprawność, uniemożliwiającą noszenie maseczki.

Strefa żółta. Obostrzenia od soboty 10 października. Co się zmienia?

 • Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, także na wolnym powietrzu.
bDmzFUUn
 • Maseczki obowiązkowe dla osób odwiedzających cmentarze.
 • Kongresy i targi: nie więcej niż 1 osoba na 2,5 m2. powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów.
 • Limit osób podczas wydarzeń sportowych – zajęte może być tylko 25 proc. widowni.
 • Imprezy kulturalne – w obiektach zajęte może być nie więcej niż 50 proc. miejsc, przy czym każdy musi siedzieć w odstępie 1,5 m. W przypadku imprez na otwartej przestrzeni uczestnicy muszą mieć maseczki, limit osób wynosi 1 na 5 m2.
bDmzFUUt
 • Restauracje – 1 osoba na 4 m2.
 • Siłownie – 1 osoba na 7 m2.
 • Kina – 25 proc. widowni może być zajęte.
 • Wesela i inne uroczystości o charakterze rodzinnym – maksymalnie 75 osób.
bDmzFUUu
 • Limit osób w środkach komunikacji publicznej – podróżować będzie mogło tyle osób, ile wynosi 100 proc. miejsc siedzących lub 50 proc. wszystkich miejsc.

Strefa czerwona. Obostrzenia od 10 października

 • Maseczki należy zakładać wszędzie w przestrzeni publicznej.
 • Zakaz organizacji targów i kongresów.
bDmzFUUv
 • Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.
 • Zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych.
 • Gastronomia – 1 osoba na 4 m2. Restauracje i inne punkty gastronomiczne mogą być czynne tylko w godzinach 6:00-22:00. Zakaz działalności w nocy nie dotyczy realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.
 • Siłownie – 1 osoba na 10 m2.
bDmzFUUw
 • Kina – 25 proc. widowni.
 • Kościoły – obowiązek stosowania maseczek, limit osób – 50 proc. obłożenia budynku. W przypadku wydarzeń religijnych odbywających się na zewnątrz konieczne jest zakładanie maseczek oraz zachowanie dystansu 1,5 m.
 • Wesela i inne uroczystości rodzinne – maksymalnie 50 osób.
 • Inne imprezy lub spotkania – do 50 osób.
 • Transport zbiorowy – 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu. Jednocześnie w pojeździe musi być pozostawione co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

Strefa żółta i strefa czerwona. Czy w parku i lesie trzeba nosić maseczkę?

Od soboty 10 października nie będzie konieczności zakładania maseczek w parku i w lesie, a także w ogrodach botanicznych czy na plażach. Według informacji podanych przez Onet dotyczy to zarówno strefy zielonej, jak i strefy żółtej oraz strefy czerwonej.

bDmzFUUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Pompa🏪
2 miesiące temu
Proponuję maseczke zakładać do snu😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷
wasyl
2 miesiące temu
Nareszcie. Przecież nasza milicja już nie mogła się doczekać aby gnębić Polaków. Tacy smutni chodzili po ulicach. Teraz uśmiech wróci na ich twarze.
ffff
2 miesiące temu
No po prostu traktuje się jak psów. Teraz dodatkowo kaganiec nawet podwórku. Przecież tylko obowiązywał w miejscach zamkniętych. Ileż to można nosić. Chyba aż do śmierci.
bDmzFUUP
anty
2 miesiące temu
macie 500+ to ubierać maseczkę i cicho siedzieć!
yzi
2 miesiące temu
To jest postęp komunistyczny. Przecież teraz większość małych firm padnie lub zostaną przejęte przez obcy kapitał. Zamach na ludzką wolność. Jak można człowiekowi zabronić zjeść kolację po 22? Co komu do tego??? Szok, następna będzie godzina policyjna i terror jak w Australii... bo już nie można zjeść kebaba po 22...
Najnowsze komentarze (33)
Piotr
4 tyg. temu
Proponuję przeciwników maseczek skierować do wolontariatu , przecież są odporni .
człowiek
miesiąc temu
uwaga : gra idzie o depopulację a nie o maseczki. Grupa doradców każdego rządu to psychopaci zdecydowani na szybkie zniszczenie społeczeństwa w zamian za.... prawo do życia lub inne frukta fuuuuuj
Odwiedzający
miesiąc temu
Maskę zróbcie sami, jeśli Was nie stać! Wystarczy skrawek materiału. I zapewniam Wam wszystkich, że covid-19, to nie żarty i mit. Doświadczyliśmy najcięższej postaci choroby na własnej skórze. Skutki Covid-19 pozostają do końca życia. Zwłóknienia i zbliznowacenia płuc i konieczność korzystania z aparatu tlenowego. (Który trzeba sobie kupić i który kosztuje dużo więcej niż maseczka!) Czy skrawek materiału jest dla Was więcej wart od tego wszystkiego, co powyżej?... Od ludzkiego życia i zdrowia? Zastanówcie się, czy dla głupiego kawałka szmatki warto narażać innych i siebie.
kaśka
2 miesiące temu
kaśka czy od 10.10 muszę nosić maskę na ulicy jeśli zachowuję dystans 1,5 m bo nigdzie nie mogę doczytać....
kaśka
2 miesiące temu
czy od 10.10 muszę nosić maskę jeśli zachowuję dystans 1,5 m bo nigdzie nie mogę doczytać....
Tomek
2 miesiące temu
Polecam przewiewne maski z siateczki na allegro i spokój :)
KKK
2 miesiące temu
Ok doczytałam o lesie, parku, a rower dalej nie wiem
KKK
2 miesiące temu
Dla mnie nakaz bezwzgledny noszenia maseczek na zewnątrz jest kompletnym bezsensem w kontekście dopuszczenia NIE NOSZENIA MASECZEK NA WESELACH. Wobec powyższego, bezsensownych , nielogicznych zakazów tym razem przestrzegać nie zamierzam
bDmzFUUH
KKK
2 miesiące temu
Dalej nie wiem nic na temat czy te przepisy-wypociny coś mówią na temat konieczości noszenia maseczek na zewnątrz ale np w lesie, parku , rowerze gdzie nie ma ludzi, albo jest ich bardzo mało.
Nik(t)
2 miesiące temu
Dobra-decydują, dobra-część rozumiem(są obawy, jest presja), ale decyzje powinny być ZASADNE. Niech mi ktoś rzeczowo wytłumaczy, po co maseczki w przestrzeni publicznej OTWARTEJ. Rozumiem wymóg dystansu-niech i 2 metry dadzą, ale pozwolą nam oddychać. Umieralność wciąż za niska?! Żądam konfrontacji ze specjalistą, który podejmie dyskusję nad stosunkiem korzyści/szkody dla zdrowia w przypadku takich zaleceń. Weźmy pod uwagę, że jest jesień-sezon naturalnie infekcyjny. Jak mam wietrzyć dzieci? Powiesić na balkonie?
ina
2 miesiące temu
Bzdura totalna, chodzi tylko o zniewolenie społeczeństwa , straszenie i upadlanie. Urodziłam się bez maski i nikt na świecie nie ma prawa do zmuszania noszenia bakterii i zarazy pod sztucznym wytworem maska. która jest ich wylęgarnią. Chcecie umierać to je noście, bo rosnące zainfekowanie , to główny powód noszenia śmiercionośności.
erwin
2 miesiące temu
Obowiązkowy dystans społeczny z żoną w łóżku
ptu
2 miesiące temu
Zapomnieliście dodać że w świetle tych rozporządzeń prawidłowo maseczkę można wymagać tylko od osoby zakażonej lub z podejrzeniem zakażenia (objawy), więc zdrowi ludzie w świetle prawa nie muszą nic zakładać.
>AA
2 miesiące temu
jak pani nie wstyd pisac takie brednie?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić