o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
 • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Strefa czerwona i strefa żółta - obostrzenia. Czy w parku i lesie trzeba nosić maseczkę?

33
Podziel się

Jakie obostrzenia obowiązują w strefie żółtej i strefie czerwonej? Co się zmieni od soboty 10 października? Czy w parku i w lesie musimy mieć założoną maseczkę?

Strefa czerwona i strefa żółta - obostrzenia. Czy w parku i lesie trzeba nosić maseczkę?
Obostrzenia w strefie żółtej i w strefie czerwonej. Czy w parku i w lesie trzeba mieć maseczkę? / zdjęcie poglądowe (Getty Images, Omar Marques)
bDYczxQl

Strefa czerwona i strefa żółta. Nowe obostrzenia

Od najbliższej soboty 10 października każdy przebywający na terenie strefy czerwonej i strefy żółtej będzie musiał nosić maseczki w przestrzeni publicznej. Za ich brak grozi mandat. Zwolnione z noszenia maseczek będą tylko osoby, które będą miały przy sobie zaświadczenie lekarskie o istniejących przeciwwskazaniach lub dokument potwierdzający niepełnosprawność, uniemożliwiającą noszenie maseczki.

bDYczxQn

Strefa żółta. Obostrzenia od soboty 10 października. Co się zmienia?

 • Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, także na wolnym powietrzu.
 • Maseczki obowiązkowe dla osób odwiedzających cmentarze.
 • Kongresy i targi: nie więcej niż 1 osoba na 2,5 m2. powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów.
bDYczxQt
 • Limit osób podczas wydarzeń sportowych – zajęte może być tylko 25 proc. widowni.
 • Imprezy kulturalne – w obiektach zajęte może być nie więcej niż 50 proc. miejsc, przy czym każdy musi siedzieć w odstępie 1,5 m. W przypadku imprez na otwartej przestrzeni uczestnicy muszą mieć maseczki, limit osób wynosi 1 na 5 m2.
 • Restauracje – 1 osoba na 4 m2.
 • Siłownie – 1 osoba na 7 m2.
bDYczxQu
 • Kina – 25 proc. widowni może być zajęte.
 • Wesela i inne uroczystości o charakterze rodzinnym – maksymalnie 75 osób.
 • Limit osób w środkach komunikacji publicznej – podróżować będzie mogło tyle osób, ile wynosi 100 proc. miejsc siedzących lub 50 proc. wszystkich miejsc.
bDYczxQv

Strefa czerwona. Obostrzenia od 10 października

 • Maseczki należy zakładać wszędzie w przestrzeni publicznej.
 • Zakaz organizacji targów i kongresów.
 • Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.
bDYczxQw
 • Zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych.
 • Gastronomia – 1 osoba na 4 m2. Restauracje i inne punkty gastronomiczne mogą być czynne tylko w godzinach 6:00-22:00. Zakaz działalności w nocy nie dotyczy realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.
 • Siłownie – 1 osoba na 10 m2.
 • Kina – 25 proc. widowni.
 • Kościoły – obowiązek stosowania maseczek, limit osób – 50 proc. obłożenia budynku. W przypadku wydarzeń religijnych odbywających się na zewnątrz konieczne jest zakładanie maseczek oraz zachowanie dystansu 1,5 m.
 • Wesela i inne uroczystości rodzinne – maksymalnie 50 osób.
 • Inne imprezy lub spotkania – do 50 osób.
 • Transport zbiorowy – 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu. Jednocześnie w pojeździe musi być pozostawione co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

Strefa żółta i strefa czerwona. Czy w parku i lesie trzeba nosić maseczkę?

Od soboty 10 października nie będzie konieczności zakładania maseczek w parku i w lesie, a także w ogrodach botanicznych czy na plażach. Według informacji podanych przez Onet dotyczy to zarówno strefy zielonej, jak i strefy żółtej oraz strefy czerwonej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYczxQO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Piotr
6 miesięcy temu
Proponuję przeciwników maseczek skierować do wolontariatu , przecież są odporni .
człowiek
7 miesięcy temu
uwaga : gra idzie o depopulację a nie o maseczki. Grupa doradców każdego rządu to psychopaci zdecydowani na szybkie zniszczenie społeczeństwa w zamian za.... prawo do życia lub inne frukta fuuuuuj
Odwiedzający
7 miesięcy temu
Maskę zróbcie sami, jeśli Was nie stać! Wystarczy skrawek materiału. I zapewniam Wam wszystkich, że covid-19, to nie żarty i mit. Doświadczyliśmy najcięższej postaci choroby na własnej skórze. Skutki Covid-19 pozostają do końca życia. Zwłóknienia i zbliznowacenia płuc i konieczność korzystania z aparatu tlenowego. (Który trzeba sobie kupić i który kosztuje dużo więcej niż maseczka!) Czy skrawek materiału jest dla Was więcej wart od tego wszystkiego, co powyżej?... Od ludzkiego życia i zdrowia? Zastanówcie się, czy dla głupiego kawałka szmatki warto narażać innych i siebie.
bDYczxQP
kaśka
7 miesięcy temu
kaśka czy od 10.10 muszę nosić maskę na ulicy jeśli zachowuję dystans 1,5 m bo nigdzie nie mogę doczytać....
kaśka
7 miesięcy temu
czy od 10.10 muszę nosić maskę jeśli zachowuję dystans 1,5 m bo nigdzie nie mogę doczytać....
Tomek
7 miesięcy temu
Polecam przewiewne maski z siateczki na allegro i spokój :)
KKK
7 miesięcy temu
Ok doczytałam o lesie, parku, a rower dalej nie wiem
KKK
7 miesięcy temu
Dla mnie nakaz bezwzgledny noszenia maseczek na zewnątrz jest kompletnym bezsensem w kontekście dopuszczenia NIE NOSZENIA MASECZEK NA WESELACH. Wobec powyższego, bezsensownych , nielogicznych zakazów tym razem przestrzegać nie zamierzam
KKK
7 miesięcy temu
Dalej nie wiem nic na temat czy te przepisy-wypociny coś mówią na temat konieczości noszenia maseczek na zewnątrz ale np w lesie, parku , rowerze gdzie nie ma ludzi, albo jest ich bardzo mało.
Nik(t)
7 miesięcy temu
Dobra-decydują, dobra-część rozumiem(są obawy, jest presja), ale decyzje powinny być ZASADNE. Niech mi ktoś rzeczowo wytłumaczy, po co maseczki w przestrzeni publicznej OTWARTEJ. Rozumiem wymóg dystansu-niech i 2 metry dadzą, ale pozwolą nam oddychać. Umieralność wciąż za niska?! Żądam konfrontacji ze specjalistą, który podejmie dyskusję nad stosunkiem korzyści/szkody dla zdrowia w przypadku takich zaleceń. Weźmy pod uwagę, że jest jesień-sezon naturalnie infekcyjny. Jak mam wietrzyć dzieci? Powiesić na balkonie?
ina
7 miesięcy temu
Bzdura totalna, chodzi tylko o zniewolenie społeczeństwa , straszenie i upadlanie. Urodziłam się bez maski i nikt na świecie nie ma prawa do zmuszania noszenia bakterii i zarazy pod sztucznym wytworem maska. która jest ich wylęgarnią. Chcecie umierać to je noście, bo rosnące zainfekowanie , to główny powód noszenia śmiercionośności.
erwin
7 miesięcy temu
Obowiązkowy dystans społeczny z żoną w łóżku
ptu
7 miesięcy temu
Zapomnieliście dodać że w świetle tych rozporządzeń prawidłowo maseczkę można wymagać tylko od osoby zakażonej lub z podejrzeniem zakażenia (objawy), więc zdrowi ludzie w świetle prawa nie muszą nic zakładać.
bDYczxQH
>AA
7 miesięcy temu
jak pani nie wstyd pisac takie brednie?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić