Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Orbán oskarża KE ws. LGBT. "To prawne chuligaństwo"

19
Podziel się:

Premier Węgier Viktor Orbán oskarżył Komisję Europejską o "prawne chuligaństwo". Chodzi o wszczęte w czwartek przez KE postępowanie w sprawie kontrowersyjnej węgierskiej ustawy anty-LGBT, która według władz wykonawczych UE dyskryminuje osoby o odmiennej orientacji seksualnej.

Orbán oskarża KE ws. LGBT. "To prawne chuligaństwo"
Orban: Działania KE w związku z rzekomym naruszeniem praw LGBT to "chuligaństwo prawne" (Getty Images, Dursun Aydemir)

W czwartek Komisja Europejska ogłosiła, że wszczęła postępowanie przeciwko Węgrom o naruszenie prawa UE. Sprawa dotyczy nowego prawa wprowadzonego przez rząd Orbána, które zakazuje "promowania lub przedstawiania" homoseksualizmu lub tematu zmiany płci wśród nieletnich i ogranicza edukację seksualną w szkołach.

KE interweniuje w sprawie ustawy anty-LGBT. Orban oburzony

Kontrowersyjna ustawa wzbudziła oburzenie w całej Europie, a szefowa KE Ursula von der Leyen nazwała ją "hańbą". Teraz może mieć daleko idące konsekwencje prawne i finansowe dla Węgier.

Ochrona małoletnich to uzasadniony interes publiczny, który UE uznaje i realizuje. W tym przypadku jednak Węgry nie wyjaśniły, dlaczego udostępnianie dzieciom treści LGBTIQ miałoby szkodzić ich dobru czy być niezgodne z najlepiej pojętym interesem dziecka – pisze KE.

W piątek Viktor Orbán w ostrych słowach skomentował działanie KE w państwowym radiu: - To jest prawne chuligaństwo… Stanowisko Komisji Europejskiej jest haniebne – stwierdził premier Węgier. Dodał, że rząd Węgier nie zmienił stanowiska w tej sprawie i nie pozwoli aktywistom LGBT promować w szkołach tego, co nazwał "propagandą seksualną" - podaje Reuters. 

To, co jest dziś powszechne w Europie Zachodniej i to, co chcą wprowadzić także tutaj, to wpuszczanie propagandystów seksualnych do szkół i zmuszanie ich do pracy z dziećmi – powiedział słuchaczom Orbán. - To jest powszechne na Zachodzie, ale nie na Węgrzech. Takich spraw było kilka, a ich liczba zaczęła rosnąć, więc nadszedł czas, aby oczyścić powietrze – dodał.

Działania prawne podjęte przez Komisję Europejską dotyczą również Polski, po tym jak niektóre gminy ogłosiły się "strefami wolnymi od ideologii LGBT".

Zobacz także: „Cnoty niewieście” kontra „ideologia LGBT”. Horała o priorytetach ministra Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Bloop
rok temu
Zawsze można wyjść prawda nie masz jaj Orban Kaczyński nie nasz jaj też
kaka
rok temu
ORBAN trzyma z Rosją bo gdy dojdzie do wojny Rosji z Ukrainą to chce Ukrainie odebrać Użgorod i Mukaczewo wkręcając Polskę w następny problem
olo
rok temu
POZABIERAC KASE MADZIAROM I pisowi NIC NIE DAWAC
POLON
rok temu
PRZECIEZ WE fidesz TO SA SAMI RYNNIARZE MAJA RODZINY DZIECI A NA SEX PARTY FACECI SIE USTAWIAJA Z pisy TEZ .. WSTYD
POLAK!!!
rok temu
BRAWO PANIE PREMIERZE NARODU WĘGIERSKIEGO PANIE ORBAN!!! BRAWO WĘGRY!!!!
Ewa
rok temu
Homoseksualizm to choroba psychiczna którą trzeba leczyć, a takie stacje jak tvn które promują ta zaraze trzeba zamykać
ErykX
rok temu
Jeżeli lgbt pogardza katolikami i jawnie to manifestuje, nie ponosząc kary za obrazę czyichś uczuć, to ja z kolei otwarcie oświadczam, że brzydzi mnie homo, gardzę lgbt i nikt mnie z tego powodu tak samo nie ma prawa pociągać do odpowiedzialności karnej za jakąś wydumaną homofobię, niemającą nawet definicji. Proste.
Ala
rok temu
Zgadzam się z nim w 100%
Heretyk
rok temu
Powiedział gość, który wprowadził cenzurę i wyłudza haracz od firm, które pokazują pary nie zgodne z główną linią partii.
Bob
rok temu
Znów należy zadać jedno zasadnicze pytanie. Na jakiej podstawie prawnej KE karać nas lub Węgry? Nie widzę żadnej, precyzyjnie oceniając całokształt. Zapisy UE chroniące mniejszości seksualne przed dyskryminacją nie zobowiązują rzecz jasna jednocześnie do aprobaty dla ich "ideałów" społeczno-obyczajowych. Absurdem płynącym więc wyłącznie z postrzegania porządku obyczajowego przez pryzmat patologicznych lewackich postulatów, jest uznanie tego rodzaju decyzji za homofobiczne. Z homofobią, a więc oczywistym brakiem tolerancji, mamy do czynienia jedynie w przypadku publicznego okazywania lub nawoływania jawnie do dyskryminacji, czy też upokarzania drugiego człowieka, wyłącznie z uwagi na sam fakt jego odmienności seksualnej. Czy w naszej lub węgierskiej sytuacji mówimy o takim stanie rzeczy? Oczywiście, że NIE. Otwarcie natomiast można mówić o ohydnej indoktrynacji środowisk lgbt, realizowanej poprzez wykorzystywanie pojęcia tolerancji, jako pretekstu do narzucania ludziom założeń ideologicznych, które bezdyskusyjnie niszczą ceniony przez miliony Polaków ład moralny i etyczno-obyczajowy. Chyba naiwny tylko nie zauważy, że celem jest przysłowiowe wywrócenie tego ładu do góry nogami. Nie ma więc żadnych podstaw prawnych do zarzucania braku tolerancji wobec lgbt, natomiast należy jasno podkreślić, że tolerancja nie jest tożsama z akceptacją dla ich wartości i poglądów dotyczących w szczególności adopcji dziedzi, "zabawy" w relatywizowanie płci biologicznej, promocję tematyki dotyczącej operacji zmian płci, homoedukacji dzieci itd. Wniosek główny jest więc jeden. Żadne cywilizowane, zrzeszone w UE państwo nie ma prawa dyskryminować mniejszości seksualnych, natomiast każde zrzeszone w UE, a zarazem suwerenne państwo, ma prawo odrzucać doktryny światopoglądowe wypaczające w jego ocenie pożądaną obyczajowość, niszczące jego kulturę, tradycję, przyjęte wzorce społeczne (np.model rodziny), stanowiące zagrożenie dla najwyższych wartości moralnych itd. To jest naprawdę prosta linia obrony. Jeśli nie zgadzam się z programem lewicy, po prostu nią nie głosuję. Jak więc ktoś w ogóle może śmieć odgórnie narzucać demokratycznie wybranej w tym przypadku władzy prawicowej, założenia ideologii lewicowej. Niech lewactwo w końcu zrozumie ten prosty mechanizm i nie traktuje ludzi jak idiotów.
udd
rok temu
Teraz rządy dwóch państw chcą wyprowadzić ich kraje z UE, żeby wprowadzić totalitarny reżim przeciwko osobom LGBT, utrudnić im ucieczkę i skazać ich na śmierć.
Ada
rok temu
Orban. I po co ci to było? Głupoty we łbie i pieniądze unijne wstrzymane. Polskę czeka to samo
Tak jest
rok temu
On jest chłopakiem Kaczyńskiego
dziadziajara@...
rok temu
Kto się jak przezywa sam się tak nazywa. To samo pis. Wystarczy nie kraść. Tyle BIORĄ że kraść nie MUSZĄ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić