Orgia na plebanii. Prezydent Sosnowca: Cała Polska się śmieje

91

Ta sprawa oburza wielu katolików. Seksafera z kościoła z Dąbrowy Górniczej (woj. śląskie) wciąż nie cichnie. Teraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński podał, że "zawiesza" współpracę miasta z diecezją sosnowiecką. Wskazuje bardzo konkretny powód.

Orgia na plebanii. Prezydent Sosnowca: Cała Polska się śmieje
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

Ten incydent miał miejsce w nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku. W Dąbrowie Górniczej na Śląsku ksiądz Tomasz Z. zaprosił do trójkąta pracownika seksualnego i jego partnera.

W trakcie orgii mężczyźni wspomagali się silnymi lekami na potencję. Dla jednego z nich skończyło się to dramatycznie. Zemdlał i potrzebował pomocy lekarzy. Na miejscu zjawiło się pogotowie, którego początkowo nie wpuszczono do mieszkania i policja. Teraz sprawę bada prokuratura rejonowa w Dąbrowie Górniczej.

Seksafera w Kościele. Prezydent Sosnowca podejmuje kroki

Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, gdy dowiedział się o seksskandalu od proboszcza parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, powołał komisję do zbadania całej sprawy. Kaszak wystosował specjalny list do wiernych. Czytano go w minioną niedzielę w świątyniach na terenie całej diecezji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski ksiądz o świętach w Ukrainie: została garstka parafian
Każdy, kto zostanie uznany za winnego, zostanie ukarany wedle prawa kanonicznego, niezależne od wyroku sądu cywilnego. I bardzo przepraszam wszystkich tych, którzy zostali dotknięci i bardzo zasmuceni, czy też nawet zgorszeni całą sytuacją mającą miejsce w Dąbrowie Górniczej - pisał biskup, co cytuje portal silesia24.pl.

Głos w sprawie zabrał teraz prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński. Uważa, że list biskupa tylko pogorszył sytuację i wszyscy śmieją się z Sosnowca.

Obok ostatnich doniesień medialnych związanych z Diecezją Sosnowiecką nie da się przejść obojętnie. Tym bardziej, że o moje stanowisko w tej sprawie pytają mieszkańcy. Tym bardziej, że mimo trwającej kampanii wyborczej z hasłami o "świeckim państwie" żaden z kandydujących polityków nie odważył się zabrać w tej sprawie głosu. Czas najwyższy zabrać głos jako prezydent Sosnowca w obronie dobrego imienia mieszkanek i mieszkańców Sosnowca - cytuje słowa Chęcińskiego portal silesia24.pl.

- Po kuriozalnym oświadczeniu diecezji, gdzie jako wierni jesteśmy proszeni o wstawienie się za "obolałymi księżmi", oczekuję jasnego stanowiska diecezji i odcięcia się od tych bulwersujących spraw. To nie jest wewnętrzna sprawa Diecezji Sosnowieckiej. To jest sprawa nas wszystkich. Wszyscy tworzymy miasto i nie chcę, aby Sosnowiec, ale też sosnowiecki kościół, był kojarzony z wydarzeniami, które nie przystoją nikomu - dodał prezydent.

Chęciński poinformował też "o zawieszeniu współpracy miasta z Diecezją Sosnowiecką - do czasu podjęcia realnych działań naprawczych".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić