Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Ostrzegał przed koronawirusem. Przepowiednia się sprawdziła, a teraz... Straszne słowa

163
Podziel się:

Dr Anthony Fauci, główny epidemiolog USA, przedstawił bardzo pesymistyczny scenariusz epidemii koronawirusa. Powiedział, że z powodu COVID-19 w Stanach Zjednoczonych umrze 300-400 tys. osób.

Ostrzegał przed koronawirusem. Przepowiednia się sprawdziła, a teraz... Straszne słowa
(Getty Images)

We wtorek dr Anthony Fauci przemawiał na wirtualnym wydarzeniu zorganizowanym przez American University. Główny epidemiolog USA przypomniał, iż wiosną ostrzegał, że jeśli ludzie nie będą przestrzegać zasad dystansu społecznego, może umrzeć 200 tys. Amerykanów. Niestety, jego przewidywania się potwierdziły, ponieważ do tej pory w USA stwierdzono już ponad 210 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Koronawirus w USA. Może umrzeć 400 tys. osób

Teraz dr Fauci ostrzegł, że jeśli jesienią i zimą ludzie dalej nie będą przestrzegać wytycznych, liczba zgonów może się podwoić. Według jego szacunków umrze 300-400 tys. mieszkańców USA.

Fauci dodał, że szczepionka prawdopodobnie nie będzie szeroko dostępna do następnego lata lub jesieni. Powiedział, że z tego względu "powrót do normalności" może nastąpić dopiero pod koniec 2021 r.

Epidemiolog zwrócił się również do osób, które są wobec niego sceptyczne. Ostatnie sondaże wskazywały bowiem, że zaufanie do głównego eksperta od chorób zakaźnych zaczęło spadać, zwłaszcza wśród republikanów.

Może 50 procent z was nienawidzi mnie, ponieważ myślicie, że próbuję zniszczyć kraj, ale słuchajcie mnie przez około sześć tygodni i róbcie to, co powiem, a zobaczycie, że liczby spadną - powiedział dr Anthony Fauci.

Stany Zjednoczone są krajem, w którym odnotowano największą liczbę zakażeń na świecie. Do tej pory w USA stwierdzono ponad 7,5 mln przypadków koronawirusa i 210 tys. zgonów.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa już w grudniu? Prof. Szuster-Ciesielska odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
kin
2 lata temu
to Bil Gates puscil ta bron biologiczna na caly swiat.Powinien poniesc konsekwencje swego wybryku wobec calego swiata .
Ala
2 lata temu
W Szwecji zmarło 5918 osób wobec 4615 w Polsce. Szwedów jest 4x mniej od Polaków, więc byłoby równo gdyby zmarło w Polsce 18 tys. Polaków. Dodając, że Szwedzi kłamią i manipulują danymi - jest to nie do porównania. I nie mamy czego się wstydzić.
Wirolin
2 lata temu
Fauci juz dawno zostal zdyskredytowany jako szarlatan i klamca. Ogolna smiertelnosc w USA jest nizsza niz przed "pandemia" a ogolna smiertelnosc covida (wg.WHO) jest ogolnie zblizona do grypy. Rzadom i lekarzom jest na reke utrzymywanie paniki bo trzepia kase i robia co chca.
snoopy
2 lata temu
na granicy z meksykiem czeka 1 mln nowych ,zdrowych,mlodych niewolnikow hauk
Mój nick
2 lata temu
Zróbmy jak Szwecja, a przeżyjemy.
Wir
2 lata temu
A Szwecja i Chiny się śmieją z tego niedorzecznego, przesadnego podejścia reszty. Tak przesadnego jak nowa definicja pandemii.
Maurycy
2 lata temu
Wymyśl ie coś innego bo koronawirus już jest nudny. Zapodajcie nowego wirusa. Wirusów jest mnóstwo i zawsze będą z nami Odra rozyczka i świnka i inne. A koronawirus to ściema gospodarcza
Dota
2 lata temu
Jak można napisać, że naukowiec/ekspert wygłasza przepowiednie? Co on wróżka?
Adam
2 lata temu
Wszyscy kiedyś staniemy przed sądem Bożym w prawdzie.Ze względu czy ktoś wierzy czy nie, nikogo to nie ominie..
Mama
2 lata temu
Szkoły to zbiorowiska po 800, 900 dzieci!!!! Bez maseczek!!!!
Karolina
2 lata temu
Jak naszybciej trzeba zamknąć szkoły bo to głównie dzieci i nauczyciele roznoszą wirusa!!!
Lena
2 lata temu
Szkoły do główne ogniska zakażeń!!!
Aleksandra
2 lata temu
Pozamykać szkoły!!! Dzieci na przerwach nie mają maseczek bo jedzą śniadania!!!
Mój nick
2 lata temu
Większość konentarzy zalatuje większą głupotą niż niektóre wiadomości. Ach tak zapomniałem że żyje w Polsce gdzie nadal z średniowiecza nie wyszliśmy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić