o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Otrucie Nawalnego. Rosyjska prokuratura chce go przesłuchać

9
Podziel się

Rosjanie chcą przesłuchać opozycjonistę Aleksieja Nawalnego w Niemczech. Złożyli nawet wniosek w tej sprawie. Prokuratorzy chcieliby ustalić, z kim przebywał zanim został otruty.

Otrucie Nawalnego. Rosyjska prokuratura chce go przesłuchać
Rosjanie chcą przesłuchać Aleksieja Nawalnego w Niemczech (Instagram)
bESxtgad

Rosyjska prokuratura generalna zwróciła się z oficjalnym wnioskiem o przesłuchanie Aleksieja Nawalnego do ministerstwa sprawiedliwości Niemiec. Niemcy potwierdzili, że otrzymali taką prośbę. We wniosku rosyjscy prokuratorzy proszą o „poinformowanie o aktualnym stanie zdrowia Aleksieja Nawalnego i o tym, czy możliwy jest jego udział w czynnościach śledczych”.

Rosja chce przesłuchać Nawalnego w Niemczech. Chcą stwierdzić z kim przebywał

Prokuratura chciałaby przesłuchać Nawalnego, jeśli nie ma ku temu przeciwskazań zdrowotnych. Opozycjonista nie ma jak dotąd określonego statusu w śledztwie, w związku z tym jego przesłuchanie miałoby charakter badania. Nawalny pełniłby w nim rolę świadka.

bESxtgaf

Rosjanie wyjaśniają, że są szczególnie zainteresowani kwestią wyjazdu Nawalnego na Syberię. Prokuratura chce zidentyfikować wszystkie osoby, które towarzyszyły opozycjoniście w podróży do Nowosybirska i Tomska. To właśnie tam otruty został Aleksiej Nawalny.

Postępowanie przygotowawcze dotyczące możliwego otrucia Nawalnego prowadzi policja w Tomsku. Rosjanie nie rozpoczęli pełnego dochodzenia ponieważ jak podkreślają, nie mają ku temu wystarczających dowodów. Lekarze, którzy zajmowali się Nawalnym w szpitalu w Omsku stwierdzili, że nie można stwierdzić jednoznacznie, że został on otruty.

bESxtgal

Aleksiej Nawalny w szpitalu w Berlinie. Czuje się coraz lepiej

20 sierpnia Aleksiej Nawalny źle się poczuł na pokładzie samolotu z Tomska do Moskwy. Samolot lądował w Omsku, gdzie opozycjonista był hospitalizowany. Nawalny trafił do szpitala Charité w Berlinie po tym, jak na prośbę swojej żony został wypisany ze szpitala na Syberii.

Niemieckie laboratorium wojskowe stwierdziło, że Nawalny został otruty nowiczokiem. Miał mieć kontakt z zatrutą butelką wody w hotelu w Tomsku. W ostatnim czasie opozycjonista czuje się lepiej, jest w stanie samodzielnie oddychać i wstawać z łózka.

bESxtgam

Obejrzyj także: Otrucie Aleksieja Nawalnego. Nagranie z pokoju hotelowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxtgaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Takk
rok temu
Mogło być tak, że Rosjanie przy akcji ze Skripalem użyli po prostu za dużej i zbyt mocnej dawki Nowiczoka, przez co ucierpieli cywile z UK (wszyscy pamiętamy jaka była międzynarodowa burza po tej akcji) tym bardziej, że działania wywiadu Rosyjskiego zawsze cechowała tajność i precyzja, a wyszła wielka wtopa. Możliwe, że nauczyli się na błędach i zastosowali słabszą wersję Nowiczoka, żeby nie narażać cywili.. Jak już wiemy na ich nieszczęście, a szczęście Nawalnego za słabą:)..
jjj
rok temu
Rosja mająca umiwe weseradzką ma w pełni prawo do przesluchania swojego obywatela. Korpus dyplomatyczny w przypadku ingerencji sluzb ze strefy Shengen jedynie moze odwolac sie od takiej decyzji i pozwokic obywatelowi Federacji na zeznania w adyscie Państw środka. Zacznijcie na początek od podstawowych informacji o procedurach emeegencji w Federacji Rosji a dopiero pozniej piszcie komentarze
hahaha
rok temu
A co z kilkudziesięcioma pasażerami lecącymi z Nawalnym? co z jego kobietą którza zawsze była przy nim .Wszyscy zdrowi ? Jak " truto" Skripala to zaraził się listonosz przechodzący obok jego domu ledwo został odratowany,a bezdomny kyóry usiadl na tej samej ławce na której wcześniej siedzial Skripal zmarł w szpitalu.Hospitalizowano polowę osiedla gdzie mieszkał Skripal
bESxtgaH
Red
rok temu
Nie zdziwie sie jak slady beda prowadzic do USA ,ktore za cel mialy nie dopuscic do wybudowania gazociagu. A czolowy naukowiec ,ktory wynalazl ta trucizne mieszka od wielu lat w USA.
Aleksander
rok temu
No tak jest jak kogoś się obwinia trzeba winę udowodnić bo morze to być oszczerstwo a to jest karalne prawda.Miło by by być od razu sprawcę tego namierzyć ale to jest nie takie proste.Wywiad arsenałem nie do pomyślenia zwykłemu człowiekowi i nie jest to nowość.Ale zbić to Rosjanie potrafią nawet nikt tego nie zbada bo to nie jest do zbadania.To jest wywiad i tylko można na ten temat porozmawiać a nie ma to wpływu na przebieg wydarzeń .
Miner
rok temu
Ubrania i majtki Nawalnego są własnością Rosji a on jest obywatelem Rosji
Czaj
rok temu
Tylko bez herbaty..
hjkolpp
rok temu
co to jest podtrucie jednej osoby w porównaniu do rozpętania wojny w syrri i libii przez baraka obamę
Gubernator
rok temu
No to juz po nim
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić