Wróć na
Jan Manicki
|

Otrucie Nawalnego. Rosja lekceważąco: Niemcy wytworzyli jakąś truciznę

131
Podziel się

Rosjanie domagają się od niemieckich lekarzy szczegółowych wyników badań Aleksieja Nawalnego. Kreml podkreśla także, że rosyjscy lekarze, którzy początkowo leczyli Nawalnego, lepiej przekazywali informacje o jego stanie zdrowia.

Otrucie Nawalnego. Rosja lekceważąco: Niemcy wytworzyli jakąś truciznę
Rosjanie domagają się szczegółów otrucia Nawalnego (PAP, Sergei Fadeichev)
bCZIXDyZ

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odparł zarzuty o bezczynność rosyjskich władz. Poinformował, że Moskwa chce wiedzieć, jaka dokładnie substancja spowodowała, że Nawalny zachorował w trakcie swojego pobytu na Syberii w zeszłym miesiącu.

Według naszych lekarzy nie było to zatrucie. Niemieccy specjaliści zdołali wytworzyć jakąś trującą substancję. Liczymy na dialog z naszymi niemieckimi kolegami – powiedział Pieskow.
bCZIXDzb

Niemcy chcą pociągnąć sprawców do odpowiedzialności

Jeżeli potwierdzimy obecność trucizny w materiale biologicznym pacjenta, na pewno podejmiemy w tej sprawie czynności wyjaśniające. Chcemy opierać się na faktach – zadeklarował Pieskow.

Niemcy zapowiedzieli, że chcą pociągnąć do odpowiedzialności sprawców otrucia Nawalnego. Szef NATO ogłosił w Brukseli, że wszystkie kraje sojuszu potępiają atak na Rosjanina i wezwał do międzynarodowego śledztwa w tej sprawie.

Z kolei Kreml nie widzi powodów do wszczęcia śledztwa. Rosjanie twierdzą, że nie ma jakichkolwiek dowodów na to, by popełniono przestępstwo – informuje agencja Reuters.

bCZIXDzh

Rosyjski sąd odrzucił w ubiegły piątek skargę opozycjonistów wspierających Nawalnego, którzy zarzucili rosyjskim organom ścigania brak jakiekolwiek reakcji na próbę morderstwa opozycjonisty. Złożony wniosek został przekazana do komitetu śledczego na Syberii, gdzie ma zostać ponownie rozpatrzony. Rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmysz poinformowała, że zawiadomienie nie zostało potraktowana poważnie, a na jego rozpatrzenie śledczy mają 30 dni.

Zrobią wszystko, żeby nie rozpocząć oficjalnego dochodzenia – oceniła Jarmysz.

Aleksiej Nawalny otruty nowiczokiem

Aleksiej Nawalny został otruty nowiczokiem, o czym w środę poinformowało laboratorium Bundeswehry. Rosyjski opozycjonista trafił do szpitala Charité w Berlinie po tym jak na prośbę swojej żony został wypisany ze szpitala w Omsku w Rosji. Partnerka opozycjonisty chciała, żeby trafił pod opiekę zaufanych lekarzy.

bCZIXDzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
Zawalny
3 tyg. temu
Nawalny uwierzył że tak jak Gorbaczow rozwalił ZSRR, tak on rozwali obecną Rosję no i za takie pomysły płaci się życiem. Zdumiewające że Gorbaczowowi uszło to na sucho i jest to jedna z NAJWIĘKSZYCH TAJEMNIC w historii świata.
podłe media
3 tyg. temu
Histeria i kłamstwa tzw."zachodu" jest porażająca. A to w Kuwejcie żołnierze wyrzucają wcześniaki z inkubatorów (widziała to córka ambasadora Arabii. Saud. w USA, która NIGDY nie była w Kuwejcie) , a to znowu Syryjski rząd truje dzieci (pokaz mediów zach. za pieniądze) itd. A niedoinformowane, wielokrotne oszukiwane tłumy biorą to za dobra monetę. Horror.
Szejko
3 tyg. temu
Jedni I drudzy klamia. To polityka.
bCZIXDzD
zizu
3 tyg. temu
no cóż kazyński nawalny i inni niby otruci przez rosjan. Są więcej warci propagandowo i finansowo niż by byli dalej żywi i nic nie warci żyjąc do dzisiaj.
Anton Vodkov
3 tyg. temu
No i ma chłop nauczkę, że w Rosji herbaty się nie pije.Mają tyle innych smakowitych napojów,nieszkodzących rosyjskiemu organizmowi i pozwalających optymistycznie spojrzeć na władze.
Najnowsze komentarze (131)
nachlany
7 dni temu
Z artykułu wynika, że Bundeswehra też ma nowiczoka.
sok
3 tyg. temu
Niemcy powinni byli na samym początku zaprosić obserwatorów z Rosji (lekarzy, biochemików) i nie byłoby wątpliwości. Coś tu śmierdzi.
No tak
3 tyg. temu
Nie Rosjanie, tylko co najwyżej Rząd Federacji Rosyjskiej..... Tak samo jak nie Polska, czy Polacy, tylko Rząd Rzeczpospolitej Polskiej.
polak
3 tyg. temu
ZADEWN YANKES JEAT UCZCIWY TAK JAK I POLACY
karol
3 tyg. temu
To jest tak samo,jak ze Skripalami.Mają dowody,ale ich nie ujawnią. Dlaczego dyrektor szpitala w Berlinie nie wystąpił na konferencji prasowej i wydał oświadczenie,jawne i klarowne.A nie oświadczenie lekarzy.Nigdzie nie widziałem oficjalnego wystąpienia jakiegokolwiek lekarza owej kliniki w TV na ten temat.
huba
3 tyg. temu
zaufani niemieccy lekarze ,jak podczas wojny ,Hitler też im ufał ha ha ha
sumienie
3 tyg. temu
a ten nawalny , to kto ? Słyszałem o deszczach nawalnych .Kim on jest dla tzw. świata demokratycznego , że się nim zajmuje ?
zawislak
3 tyg. temu
Niemcy to wybitni eksperci od gazu
bCZIXDzv
alf
3 tyg. temu
na razie jedynym "dowodem" na otrucie Nawalnego jest oswiadczenie Merkel
waz
3 tyg. temu
Dlaczego Niemcy domagają się śledztwa, lecz nie przekazują dowodów, że była próba otrucia. To sprzeczność.
David-offf
3 tyg. temu
Wiecie dlaczego otruli Nawalnego? No wcześniej truli swoich byłych szpiegów i nikt nie reagował (poza wyrażaniem stanowczych sprzeciwów - dwa jprdl...). To pierwszy raz w historii państwo sprawdza ile może? Jak to się kończyło wcześniej? Może jakieś wnioski z historii?
vautrin
3 tyg. temu
Fikcyjne trucie Navalnego to roboty sluzb specjalnych zachodu, czysta prowokacja aby dalej niszczyc Rosje gospodaczo nakladajac na nia nowe sankcje.
kary
3 tyg. temu
oi cos mi tu smierdzi ukrainą komu zalezałozeby niemcy zerwali budowe Bord STREM im i to bardzo oni mają zapasy ruznego swinstwa co został po zssrukraina wie ze jak rosja przestanie przsyłac gaz pzez jej terytorium to po pierwsze nie beda mogli go kraśc bezkarnie i nie bedzie kasy za tranzyt nie mogą tego zrobic normalnie bo europa ma ukraine w dupie wiec pierszy raz to zrobili otruli bylego agenta rosi teraz nawalnego robią to tak zeby to bylo na rosje ale tym razem sie przeliczyli juz nikt w to nie wiezy jest tyle sposobow zeby wykonczyc nawalnego no to jest ten naiprostszy wielki tir wali w samochud nawalnego i po ptaszkach wypadek jak kazdy inny
żałosne
3 tyg. temu
Wyśmiewanie i nabijanie się z otrucia opozycjonisty, który walczy z mafią komunistyczną, tak Polak jest wielki, Polak potrafi ha ha ha
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić