o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

To tym otruto Nawalnego. Niemcy chcą zbadać truciznę

1
Podziel się

Niemieccy śledczy proszą o pomoc światową agencję zajmującą się bronią chemiczną. Chodzi o otrucie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Niemcy chcą dokładnie przebadać truciznę podaną Nawalnemu.

To tym otruto Nawalnego. Niemcy chcą zbadać truciznę
bESxFfed

Niemiecki rząd oficjalnie zwrócił się do międzynarodowej Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej o wsparcie techniczne przy sprawie Aleksieja Nawalnego. Niemcy chcą szczegółowo zbadać truciznę, która została mu podana. Nawalny został otruty 20 sierpnia w pokoju hotelowym w Tomsku na Syberii.

Sekretariat OPCW otrzymał od Republiki Federalnej Niemiec prośbę o pomoc – poinformowała Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej.
bESxFfef

Niemcy proszą o pomoc w sprawie Nawalnego. Niezależna organizacja przebada próbki

Eksperci z agencji zajmującej się bronią chemiczną pobrali próbki medyczne od Aleksieja Nawalnego do analizy w swoich laboratoriach. Wyniki testów zostaną przekazane niemieckim śledczym. Niemcy chcą posiadać niezbite dowody na to, że rosyjski opozycjonista został otruty.

Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej zbada truciznę. Nawalny został otruty Nowiczokiem

W czwartek współpracownicy rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego poinformowali, że został on otruty w hotelu, a nie na lotnisku, jak wcześniej podejrzewano. Według nowych doniesień lider antykremlowskiej opozycji został otruty przy za pomocą butelki z wodą w swoim pokoju hotelowym w Tomsku na Syberii.

bESxFfel

Aleksiej Nawalny został otruty nowiczokiem, co potwierdziło wcześniej niemieckie laboratorium wojskowe. Rosyjski opozycjonista trafił do szpitala Charité w Berlinie po tym, jak na prośbę swojej żony został wypisany ze szpitala w Omsku w Rosji. Partnerka opozycjonisty chciała, żeby trafił pod opiekę zaufanych lekarzy.

Niemcy potrzebują niezbitych dowodów. Proszą o pomoc Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej

Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej to organ wykonawczy Konwencji o zakazie broni chemicznej, która weszła w życie w 29 kwietnia 1997. Organizacja odpowiedzialna jest za eliminowanie światowych zapasów broni chemicznej. Siedziba agencji znajduje się w Hadze w Holandii.

bESxFfem

Na ustalonej przez członków organizacji liście zakazanych do użytku substancji znajdują się również nowiczoki. Zostały oficjalnie uznane za broń chemiczną 7 czerwca 2020. Oznacza to, że jeśli badania potwierdzą dotychczasowe ustalenia, sprawcy otrucia Aleksieja Nawalnego odpowiedzą za użycie broni chemicznej.

Obejrzyj także: Putin odrzuca oskarżenia USA ws. Syrii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxFfeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Tyle
rok temu
Jeśli twórca tej trucizny jest w USA to i oni mają przepis na nowiczoka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić