aktualizacja 

Owsiak poszedł na pocztę. Jeden z klientów musiał mu powiedzieć, co sądzi o WOŚP

294

Jeszcze niedawno Jurek Owsiak skarżył się na opieszałość Poczty Polskiej. Tym razem na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opowiedział poruszającą historię, która przydarzyła mu się, gdy chciał odebrać list. Pewien mężczyzna rozpoznał Owsiaka i wykorzystał tę okazję, by powiedzieć mu, co sądzi na temat WOŚP.

Owsiak poszedł na pocztę. Jeden z klientów musiał mu powiedzieć, co sądzi o WOŚP
Jerzy Owsiak opowiedział, co przydarzyło mu się na poczcie (AKPA, Podlewski)

Niektórzy narzekają na Pocztę Polską – na kolejki, opóźnienia w dostarczaniu przesyłek, dziwne produkty sprzedawane w placówkach. Już kilka lat temu do grona niezadowolonych dołączył również Jurek Owsiak, który zarzucił pracownikom instytucji brak profesjonalizmu. Poszło wówczas o kartkę walentynkową, którą prezesowi WOŚP wysłała jego żona. Dotarła ona do adresata z dużym opóźnieniem.

Tym razem Owsiak podzielił się z internautami uroczą historią, która mu się przydarzyła w jednej z placówek poczty. Co prawda placówka była jedynie tłem opowieści, trudno więc mówić o zasługach pracowników, okazało się jednak, że nawet kolejki na poczcie mogą się do czegoś przydać.

Jak dowiadujemy się z facebookowego wpisu, Owsiak chciał odebrać list urzędowy. Żeby to zrobić, musiał uzbroić się w cierpliwość i ustawić w kolejce. A – jak wiadomo nie od dziś – w ten sposób można nawiązać ciekawą rozmowę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atrakcje Zakopanego. Na jakie wydatki trzeba się przygotować?
Przede mną pan, który mnie zagaduje: "Pogratulować i tak grać do końca świata i…" Ja mu dziękuję i rzucam uwagę: "A może nowa sytuacja jednak pokaże, że nie musimy grać cały czas dla ochrony zdrowia. Może się wszystko naprawi" – relacjonuje Owsiak.

"Kolejka na poczcie stała się znośna"

Odpowiedź mężczyzny poruszyła zarówno prezesa WOŚP, jak i komentujących wpis internautów.

Panie Jurku, tu nawet nie chodzi o pieniądze, a bardziej o to, że tak cudownie potrafimy coś wszyscy razem zrobić. Że tyle uśmiechu, że tyle braterstwa, przyjaźni. I tyle w tym koloru, że mogą nam tylko wszyscy pozazdrościć – stwierdził mężczyzna.

Owsiak stwierdził, że jego rozmówca "cudownie ujął całe to nasze od lat wspólne granie". – Właśnie o tę radość i tworzenie wspólnoty chodzi, chyba już teraz nawet bardziej. To i kolejka stała się znośna, i to, że na środku naszej malutkiej poczty jeszcze doszedł stolik z książkami, nie przeszkadza – skwitował.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na koncie WOŚP jest już 175 426 813 złotych (ostateczny wynik 32. finału WOŚP poznamy dopiero 27 marca). Owsiak podziękował wszystkim, którzy wsparli Orkiestrę, a także... pochwalił Pocztę Polską.

Jak dowiadujemy się z wpisu, tym razem kartki walentynkowe dotarły znacznie sprawniej. – Ta walentynkowa prędkość i solidność instytucji, która dzisiaj jest w tarapatach, myślę, że może wróżyć na prawdę coś dobrego [...] – skwitował Owsiak.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić