Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Atak rekina. 16-latek z USA przeżył starcie z drapieżnikiem

92

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Karolinie Północnej. Nastolatek bawił się nad morzem, kiedy został ugryziony przez rekina. Wszystko działo się na oczach jego siostry i ojca. Mimo że chłopak próbował się bronić, drapieżnik nie chciał go wypuścić.

Atak rekina. 16-latek z USA przeżył starcie z drapieżnikiem
16-latek z Karoliny Południowej został zaatakowany przez rekina (Getty Images, Dan Kitwood , Staff)

Atak rekina miał miejsce na wyspie Outer Banks. W chwili pojawienia się drapieżnika 16-letni Nick Arthur i jego siostra znajdowali się w odległości około 25 stóp (ok. 7,6 m) od brzegu.

Atak rekina w Karolinie Południowej. 16-latek został zaatakowany na oczach rodziny

W pewnym momencie nastolatek został zaatakowany przez rekina. Drapieżnik ugryzł chłopca w udo, a ten zaczął krzyczeć. Wyrywał się, jednak nie mógł wyswobodzić nogi ze szczęk.

Tim Arthur, ojciec 16-latka zauważył, że coś jest nie tak. Na początku wydawało mu się, że chłopiec krzyczy z radości, jednak po chwili zauważył atakującego rekina. Zdecydował się ruszyć synowi na ratunek.

Na początku myślałem, że krzyczy z radości, a potem spojrzałem na niego i zobaczyłem rekina. Krzyczał: "Zdejmij to ze mnie! Puść mnie!" i ruszyłem do akcji – cytuje Tima Arthura CNN.
Zobacz także: Zobacz też: Atak rekina w Australii. Nurek wszystko nagrał

Siostra chłopca uciekła i bezpiecznie dopłynęła do brzegu. W tym samym czasie ojciec walczył z rekinem, którego kopał i usiłował uderzyć w nos. W końcu drapieżnik puścił ofiarę.

Gdy ojciec i syn dotarli na plażę, skąd 16-latek został zabrany do szpitala Nags Head. Jak podaje "New York Post", na udzie Nicka pozostało aż 40 śladów zębów rekina. Chłopcu założono kilkanaście szwów, jednak lekarze potwierdzili, że nie doszło do trwałego uszkodzenia nogi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić