Panika na wrocławskim osiedlu. Przed oknami lata dron. To nowa metoda złodziei?

270

Mieszkańcy wrocławskiego Jagodna żyją w ogromnym stresie. Od kilku tygodni obserwują drona latającego przed ich balkonami. Niektórzy obawiają się, że może to być nowy sposób złodziei na badanie potencjalnych celów.

Panika na wrocławskim osiedlu. Przed oknami lata dron. To nowa metoda złodziei?
Mieszkańcy Jagodna obawiają się o swoje bezpieczeństwo (Google Maps, Pixabay)

Niepokojąca sprawa została nagłośniona na facebookowej grupie "Nasze Jagodno". Jedna z mieszkanek wrocławskiego osiedla opublikowała post, w którym opisała dziwną sytuację, jaka jej się przydarzyła.

Wrocław. Drony latają przed oknami

Według relacji kobiety w miniony czwartek (21 sierpnia) przed oknami jej mieszkania oraz mieszkania sąsiada uporczywie latał dron.

Jakby to było chwilę, to nawet bym nie zwróciła uwagi, ale to trwało 30 min i podlatywał jak najbliżej. Jak dopiero kazałam mu się w łeb popukać, to od razu odleciał - napisała na Facebooku pani Martyna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nadchodzi wielka fala modernizacji budynków. Na co zwrócić uwagę?

Dron unosił się w pobliżu okien na tyle długo, że kobieta zaczęła spodziewać się najgorszego. Przeszło jej przez myśl, że urządzenie mogło zostać wysłane w pobliże bloku przez złodziei.

Czy to jest jakaś nowa forma kradzieży? Sprawdzają, kto jest w domu i co ludzie mają na balkonie? - zastanawia się mieszkanka Jagodna.

To nie był odosobniony przypadek

Wpis pani Martyny wywołał lawinę komentarzy ze strony miejscowych. Niektórzy mieli podobne doświadczenia.

Tym "droniarzom" już całkiem odbija. Nam co chwile przylatują na taras, ale mam nadzieję, że to "tylko" podglądacze, nie złodzieje - napisała jedna z osób.
Między osiedlem Robyga a Vantage tez kilka razy ktoś latał, bardzo blisko okien i balkonów - skomentował ktoś inny.

Wiele osób zauważyło, że drony rzeczywiście są coraz częściej stosowaną przez przestępców metodą na badanie terenu, co oznacza, że obawy kobiety nie są bezpodstawne. Jak na razie nie wiadomo, czy mieszkańcy zamierzają podjąć konkretne działania w tej sprawie.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić