Niemowlę konało sześć dni. Matka wyjechała z chłopakiem. Tragedia we Włoszech

26

Zostawiło niemowlę na tydzień bez opieki by wyjechać do hotelu z kochankiem. Maleńka Diana skonała z głodu i wycieńczenia. Wcześniej by nie płakała, matka nafaszerowała ją benzodiazepinami.

Niemowlę konało sześć dni. Matka wyjechała z chłopakiem. Tragedia we Włoszech
Włoszka zostawiła na sześć dni niemowlę samo w domu. Dziewczynka zmarła (Pexels, X (dawniej Twitter))

Ta historia wstrząsnęła krajem latem 2022 roku. 38-letnia Włoszka, Alessia Pifferi mieszkanka włoskiej dzielnicy Mecenate w Mediolanie zostawiła swoja maleńką córeczkę w domu, a sama wyjechała z ukochanym w sześciodniową wycieczkę.

Przed wyjazdem nakarmiła kilkunastomiesięczne niemowlę mlekiem i środkami usypiającymi. Dziecko w samotności konało cichutko bez sił by płakać.

Po powrocie z upojnej wycieczki matka zastała maleńką Dianę na skraju wyczerpania. Tak relacjonowała pierwsze chwile po swoim powrocie zeznając w prokuraturze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicza śmierć małego chłopca
Pogłaskałam ją, spostrzegłam, że się nie rusza […] Próbowałam ją reanimować, podałam jej też trochę wody do ust, ale nie doszła do siebie, więc pobiegłam wezwać sąsiada – mówiła cytowana przez "Corriere della Sera".

Jak pisze dziennik Fakt, Alessia wybrała się w podróż do mężczyzny, którego poznała w internecie na portalu randkowym. Mężczyźnie powiedziała, że dzieckiem opiekuje się ciotka, która zabrała je nad morze.

"Później w trakcie składania zeznań będzie tłumaczyć, że małą Dianę oddała pod opiekę opiekunki, a potem babci. Wskaże też, że to jej kochanek namówił ją do zostawienia córki samej w domu" - podaje tabloid.

Jak mogło dojść do takiej tragedii? Zdaniem śledczych, którzy od ponad roku pracują nad sprawą kobieta cierpi na chorobę psychiczną, a jej umysł jest na poziomie siedmiolatka, przez co nie zdawała sobie sprawy do czego może doprowadzić pozostawienie dziecka samego w domu na tak długi czas.

Prawdopodobnie to nie był pierwszy raz, kiedy mała Diana zostawała bez opieki podczas nieobecności swojej matki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić