o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A. M.
|

Papież Franciszek: ponawiam apel o globalne i natychmiastowe zawieszenie broni

6
Podziel się

Podczas niedzielnej modlitwy na Placu Świętego Piotra papież Franciszek ponownie zaapelował o zachowanie pokoju. Zapewnił o swoim wsparciu w dla społeczności dotkniętych pandemią koronawirusa oraz konfliktami zbrojnymi.

Papież Franciszek: ponawiam apel o globalne i natychmiastowe zawieszenie broni
Papież wzywa do zawieszenia broni (Getty Images, Giuseppe Fama, Pacific Press, LightRocket)
bEDGfpGZ

Papież Franciszek w tę niedzielę okazał wsparcie dla osób, które stoją w obliczu ekonomicznych i społecznych konsekwencji pandemii koronawirusa. Szczególną uwagę zwrócił na sytuację ludności, która "jeszcze bardziej cierpi z powodu sytuacji konfliktowych".

W związku z tym prosił o poszanowanie globalnego rozejmu. Zwrócił się do społeczności międzynarodowej o zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa, niezbędnego do zapewnienia pomocy humanitarnej.

bEDGfpHb

Wezwał także do promowania trwałego pokoju na granicy między Azerbejdżanem i Armenią. W ostatnich dniach między tymi państwami doszło do napięć, które zagroziły wznowieniem konfliktu.

Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wspólnoty międzynarodowej, poprzez dialog i przy dobrej woli, można będzie osiągnąć trwałe pokojowe rozwiązanie, mając w sercu dobro tych umiłowanych narodów - mówił papież Franciszek w niedzielę.

Konflikt między Azerbejdżanem i Armenią na terenie Górskiego Karabachu należy do najpoważniejszych o tym charakterze na obszarze postradzieckim po upadku ZSRR. W ostatnich latach napięcia miały miejsce w roku 2016, kiedy to kraje przez cztery dni ścierały się o sporne terytorium.

Zobacz także: Publicysta Tomasz Terlikowski: Pieniądze są dorym narzędziem, żeby budzić sumienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDGfpHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
JJJJJJJ
rok temu
a Ja proszę, żeby kościół bronił małżeństwa a nie unieważniał , jestem światkiem i jestem przerażona sądem duchownym jak łatwo daje się unieważnienia sakramentu zamiast walczyć o rodzinę bronić dzieci które cierpią i wszyscy cierpią .... wielki ból dla wszystkich ... rozpad małżeństwa ...
Jkl
rok temu
„Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą”.
Koko
rok temu
Pozdro batman🧗‍♂️🦸‍♀️
bEDGfpHD
3xyz
rok temu
By może wie coś czego my niewiemmy a może boi się przepowiedni Malachiasza i Nostradamusa.
Franc
rok temu
Papieża Franciszka nikt nie słucha, jego dlowa nie trafiaja do nikogo a najbardziej gludi i pewni, ze nic im nie zrobi to sa polscy księża, Polski KK, o. Rydzyk no i nasz rząd niby tavh świeci, wierzacy katolicy żarliwi a gnebia, oszukuja naród, wolność ograniczaja nawet siłą. Panstwo policyjne. Nikt go nie slucha, nie mz zadnych atutow w rece przeciw nim.
głuchy
rok temu
Bu ha ha zawieszenie broni Szkoda ze ludzie nie wiedza wszystkiego Papież Franciszek chce stworzyć kościół wszystkich religii w jednego Boga czyli zmieszał popiół z mąka lub woda i ogień
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić