Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Angelika Karpińska
|

Brak słów. Papież Franciszek wstrząśnięty do szpiku

15
Podziel się

Papież Franciszek wraz z biskupami z Nigerii apeluje o uwolnienie 317 uczennic, które zostały uprowadzone w północno-zachodniej Nigerii w piątek. Ich los nadal nie jest znany.

Brak słów. Papież Franciszek wstrząśnięty do szpiku
Papież Franciszek modli się o uprowadzone uczennice. (Getty Images)
bFdPfJCd

W niedzielę papież Franciszek stanowczo potępił nikczemne porwanie 317 dziewcząt w stanie Zamfara w Nigerii. Wezwał wszystkich do modlitwy za uczennice, aby mogły wkrótce wrócić do domu.

Jestem blisko ich rodzin i ich bliskich. Módlmy się, aby Matka Boża zapewniła im bezpieczeństwo - powiedział papież Franciszek.
bFdPfJCf

Do porwania doszło w piątek w państwowym gimnazjum dla dziewcząt w mieście Jangebe w stanie Zamfara w Nigerii. Niezidentyfikowani bandyci uprowadzili 317 uczennic. Ich los nadal nie jest znany.

Uprowadzenia uczniów coraz powszechniejsze w Nigerii

Porwania uczniów są w Nigerii częstym zjawiskiem. Często dokonują ich uzbrojone gangi, które w zamian za uwolnienie dzieci żądają okupu. Niektóre ugrupowania takie jak Boko Haram porywają uczniów, by wyrazić sprzeciw wobec zachodniego modelu edukacji i stylu życia.

bFdPfJCl

W sobotę bojownicy oswobodzili 27 licealistów, 3 nauczycieli oraz 12 członków rodzin uczniów uprowadzonych z internatu szkoły Government Science College. W grudniu dżihadyści z Boko Haram uprowadzili także ponad 350 uczniów ze szkoły w północnym stanie Katsina. Większość została uwolniona przez wojsko.

Zobacz także: Debata WP. Czy polski Kościół odzyska zaufanie wiernych?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdPfJCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Babajaga
7 miesięcy temu
Ble ble ble. Kosciola juz nie ma, te smętne resztki są śmieszne, a hologram Franciszka tylko się ośmiesza po tym co robił. e wszystkie obrzedy satanistyczno-pedofilskie świadcza przeciwko niemu. Nie wymarze tego z historii.
Mick
11 miesięcy temu
Francik postępowy jesteś weź giwere i uwolnij ze swoimi te uczennice
Sylwia Bogu-s...
11 miesięcy temu
Jasne to przeciez ,,bracia"muzulmanie tylko wyraxaja sprzeciw i dlatego odetna pare niewinnych glowek, poderzna pare gardelek, zgwalca, w najlepszym wypadky zmusza do malzenstwa z muzulmaninem.. Ale coz tam, przeciez wierzymy wg papieza w tego samego Boga..
bFdPfJCH
Montreal
11 miesięcy temu
Jego apel jest tyle wart co zeszłoroczny śnieg zapewne te uczennice zasilą tamtejszy burdel nabiorą doświadczenia i fantazji erotycznych
stan
11 miesięcy temu
Religia w Nigerii – kraju liczącym blisko 200 mln mieszkańców, zdominowana jest przez chrześcijaństwo, Coś słabo przewodzi Franio jako Głowa KK
olek
11 miesięcy temu
to jest mason !
roman
11 miesięcy temu
Słyszałam ze można przemarznąć do szpiku ale aby być wstrząśnięty do szpiku,to pierwsze słyszę. W mediach polskojęzycznych przez pseudo-pisaków można wszystkiego się spodziewać. Aż zal mi tego co to pisał i wstrząsnęło mój szpik oczywiście w kościach.
alka
11 miesięcy temu
niech się lepiej wraz ze swoimi kardynałami zainteresuje upadającym Kościołem!Hołdowanie złotemu cielcowi, zatajanie i nie negowanie ludobójstwa NWO przy pomocy covid oraz zagładzanie ludzi nieuchronnie zniszczy religię i Kosciół.
7 przykazanie...
11 miesięcy temu
YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary
Wasyl
11 miesięcy temu
Brak słów również na to, co wyrabia w Polsce pan Rydzyk!
Pan
11 miesięcy temu
Ten pan w białej sukience chyba zobaczył diabła te oczy są tego dowodem !
Eeee
11 miesięcy temu
Może to raczej przywódcy Religii Miłości & Pokoju powinni wzywać do ich uwolnienia?
Oficer Rezer...
11 miesięcy temu
Oficer musiałby mieć około jednego pułku żołnierzy i transport kilkudziesięciu samochodów terenowych ,by uprowadzić taką masę dziewcząt.Traktujmy więc tę informację jako fałszywą!
bFdPfJCz
Pppp
11 miesięcy temu
Straszne, kiedy rodzice i ich dzieci nie mogą bezpiecznie decydować o formie edukacji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić