Papież trafił do szpitala. Zdjęcia z kliniki obiegły sieć

7

Papież Franciszek od środy przebywał w rzymskim szpitalu Gemelli. Trafił tam z powodu zapalenia oskrzeli. Ojciec Święty podczas przebywania w klinice, w piątek odwiedził oddział onkologii dziecięcej i ochrzcił jednego z noworodków.

Papież trafił do szpitala. Zdjęcia z kliniki obiegły sieć
Wizyta papieża Franciszka na oddziale onkologii dziecięcej. (Twitter, Vatican News)

Papież Franciszek w środę po audiencji generalnej trafił do szpitala klinicznego Agostino Gemelli. Powodem hospitalizacji była infekcja dróg oddechowych. W piątek, kiedy papież poczuł się już lepiej, odwiedził i pobłogosławił dzieci na oddziale onkologicznym.

Jak poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, papież Franciszek podarował dzieciom różańce oraz czekoladowe jajka w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Dzieci przebywające w szpitalu dostały też książki "Jezus urodził się w Betlejem w Judei..."

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersje wokół pomysłu Watykanu. Reakcja dominikanina z Kijowa
Podobnie jak w 2021 roku, po operacji jelita grubego, papież odwiedził dzieci oddziału onkologii dziecięcej kliniki Gemelli. Ból łagodzą w tym miejscu radosne kolorowe ściany. Franciszek udzielił błogosławieństwa małym pacjentom - informują watykańskie media.

Na twitterowym profilu Vatican News opublikowano zdjęcia z wizyty papieża na oddziale onkologii dziecięcej. Podczas półgodzinnej wizyty - jak podała Stolica Apostolska - Ojciec Święty ochrzcił też nowo narodzonego chłopczyka, któremu nadano imię Michelangelo. Papież użył do tego wody ze szpitalnego naczynia w kształcie nerki. 

Ojciec Święty opuścił klinikę Gemelli w sobotę 1 kwietnia. Gdy wychodził ze szpitala zatrzymał się na chwilę, by odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.

Zapytany o to jak się czuje, zażartował, że "wciąż żyje". Porozmawiał też przez chwilę z rodzicami, którzy w nocy stracili córkę, po czym udzielił im błogosławieństwa. Następnie udał się do Watykanu.

W sobotę Watykan poinformował, że papież Franciszek poprowadzi uroczystości wielkanocne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić