Policjanci zdębieli, gdy to zobaczyli. Tak tłumaczył się kierowca

124

Czasami na drogach dzieją się rzeczy z gatunku "nie do wiary, a jednak". Świadkami jednego z takich wydarzeń byli radziejowscy policjanci. Gdy tylko dostrzegli "mistrza" parkowania, błyskawicznie wkroczyli do akcji. Skończyło się na mandacie i punktach karnych.

Policjanci zdębieli, gdy to zobaczyli. Tak tłumaczył się kierowca
"Mistrz" parkowania (policja.pl)

Chyba każdy przynajmniej raz w życiu spotkał "mistrza" parkowania. Zazwyczaj takie miano zyskują osoby, które fatalnie ustawiają swoje samochody na parkingach. Albo parkują krzywo, albo zajmują kilka miejsc... Niekiedy też tacy "mistrzowie" nie zaciągają hamulca ręcznego, co skutkuje tym, że auto po prostu odjeżdża bez kierowcy.

Takich "perełek" można by wymieniać mnóstwo. Generalnie problem z parkowaniem jest bardzo powszechny, a niektórzy kierowcy niestety nadal nic nie robią sobie z obowiązujących zasad i przepisów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Powiem brutalnie". Synoptyk wprost o tym, co czeka nas w Wielkanoc

Samego siebie przeszedł jeden z kierowców, który pokonywał drogę w Osięcinach (pow. radziejowski). Policjanci byli wręcz zszokowani, gdy zobaczyli, w jakim miejscu pozostawił swój pojazd. Oczywiście nie obyło się bez interwencji.

Kierowca ciężarówki, przewożącej betonowy słup, wprowadził w zdumienie radziejowskich policjantów. Zaparkował na przejściu dla pieszych, blokując je. Został ukarany mandatem i punktami karnymi - czytamy na stronie internetowej kujawsko-pomorska.policja.gov.pl.

"Mistrz" parkowania ukarany

Zdarzenie miało miejsce 31 marca w Osięcinach. "Policjanci ogniwa ruchu drogowego prowadzili działania "Bezpieczny pieszy". W trakcie patrolu, zauważyli nieprawidłowo zaparkowaną ciężarówkę. Naczepa auta, na której był betonowy słup, zablokowała przejście dla pieszych" - podano w policyjnym komunikacie.

Po kilku minutach na miejsce przyszedł 38-letni kierowca pojazdu. Tłumaczył policjantom, że wyszedł tylko na chwilę po zakupy. Te wyjaśnienia nie przekonały mundurowych, którzy za popełnione wykroczenie, nałożyli na niego mandat i punkty karne - podsumowano.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić