Parada w Korei Północnej. Kim Dzong Un pokazał nową broń

74

Podczas parady zorganizowanej z okazji 75. rocznicy powstania rządzącej Partii Robotniczej w Korei Północnej, Kim Dzong Un odsłonił nowy ogromny pocisk.

Parada w Korei Północnej. Kim Dzong Un pokazał nową broń
Kim Dzong Un podczas 75. rocznicy powstania rządzącej Partii Robotniczej w Korei Północnej.

W sobotę nad ranem na placu Kim Ir Sena w sercu stolicy Korei Północnej odbyła się parada wojskowa z okazji 75. rocznicy powstania rządzącej Partii Robotniczej. W trakcie uroczystości punktem kulminacyjnym był pokaz nowego ogromnego międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM).

Jak podaje Reuters analitycy stwierdzili, że pocisk, który został zaprezentowany przez koreańskie wojsko jest jednym z największych pocisków balistycznych na świecie.

Ten pocisk to potwór - mówi Melissa Hanham, zastępca dyrektora Open Nuclear Network.

Tymczasem szeroko uśmiechnięty przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un machał do tłumu i całował dzieci, które wręczyły mu kwiaty, zanim zajął honorowe miejsce podczas masowej parady wojskowej.

Po czym Kim wygłosił pół godzinne wystąpienie, w trakcie którego widocznie pocił się pomimo chłodnego porannego powietrza i ronił łzy, gdy dziękował koreańskim żołnierzom.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Będziemy kontynuować wzmacnianie odstraszania od wojny dla samoobrony, aby odstraszać, kontrolować i zarządzać wszelkimi groźnymi próbami i zagrażającymi nam działaniami, w tym stale rosnącymi zagrożeniami nuklearnymi ze strony wrogich sił - mówił Kim podczas parady

Przywódca KRLD przekonywał, że środki odstraszania służą wyłącznie obronności i "nigdy, pod żadnym pozorem, nie zostaną nadużyte ani użyte jako pierwsze". Jednak w przypadku podważenia suwerenności jego kraju lub ataku odpowie on, "używając najpotężniejszej dostępnej nam siły ofensywnej"

Kim życzył również Korei Południowej szybkiego uporania się z pandemią koronawirusa i wyraził nadzieję na polepszenie stosunków obu państw koreańskich. Przywódca Korei Północnej wciąż utrzymuje, że jego kraju dalej nie wykryto ani jednego przypadku zakażenia wirusem.

Życzę dobrego zdrowia wszystkim ludziom na całym świecie, którzy walczą z chorobą złego wirusa - powiedział na zakończenie Kim Dzong Un
Zobacz także: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić