Pasażerowie dostali tajemnicze zdjęcia. Lot odwołano w ostatniej chwili

36

Samolot odlatujący z Izraela do Turcji został zawrócony z pasa startowego tuż przed rozpoczęciem podróży. Alarm wszczęli przerażeni pasażerowie, którzy otrzymali tajemnicze zdjęcia, ukazujące skutki katastrof lotniczych.

Pasażerowie dostali tajemnicze zdjęcia. Lot odwołano w ostatniej chwili
Wrak samolotu Asiana Airlines, który w 2013 roku rozbił się w San Francisco. Część pasażerów dostała zdjęcia właśnie z tego wypadku (Getty Images, David Paul Morris)

Incydent miał miejsce na lotnisku Bena Guriona w Tel Awiwie. Fotografie pojawiły się na telefonach pasażerów podczas kołowania na pas startowy. Samolot linii AnadoluJet został zawrócony, a badaniem sprawy zajęły się izraelskie służby.

Pasażerowie wpadli w panikę. Straszne zdjęcia w telefonach

Około 160 pasażerów zostało przetransportowanych z powrotem do budynku terminalu. Nie ujawniono, ilu z nich otrzymało wstrząsające fotografie ukazujące skutki katastrof lotniczych.

Z doniesień wynika, że pasażerowie otrzymali przerażające zdjęcia za pomocą usługi Apple Airdrop. Pozwala ona na przesyłanie plików między Iphone'ami oraz Macami.

Część osób miała dostać zdjęcia rozbitego samolotu Turkish Airlines na lotnisku w Amsterdamie w 2009 roku. W katastrofie zginęło wówczas 9 osób. Inni pasażerowie zobaczyli na ekranach telefonów zdjęcia z katastrofy lotu 214 linii Asiana Airlines, który zamienił się w kulę ognia na pasie startowym na lotnisku w San Francisco w 2013 roku.

Jedna kobieta zemdlała, inna miała atak paniki – opisała w rozmowie z Channel 12 jedna z pasażerek.

Incydent na lotnisku w Izraelu. Wszczęto śledztwo

Władze Izraelskich Portów Lotniczych potwierdziły incydent na pokładzie Boeinga 737. Podczas ewakuacji policja otoczyła samolot. Służby zajęły się ponownym prześwietlaniem wszystkich bagaży.

Nie jest jasne, kto rozsyłał pasażerom przerażające zdjęcia. Według medialnych doniesień, najprawdopodobniej była to jedna z osób na pokładzie.

Izraelska policja i inni urzędnicy ds. bezpieczeństwa prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu – poinformował rzecznik Izraelskich Portów Lotniczych Ofer Lefler.

Urzędnicy poinformowali, że samolot będzie mógł wystartować po potwierdzeniu, że pasażerom oraz załodze nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Obejrzyj także: Brytyjski F-35B runął do wody w trakcie startu. Wyciekło nagranie z momentu wypadku

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić