Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Narodowcy na granicy z Białorusią. Polski generał ich "zmiażdżył"

625
Podziel się

Narodowcy z Podlasia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i "w imię obrony ojczyzny" patrolować granicę, by nie dopuścić do wejścia imigrantów do Polski. Nielegalna bojówka może przynieść więcej kłopotów niż pożytku.

Narodowcy na granicy z Białorusią. Polski generał ich "zmiażdżył"
Jedno z przejść granicznych na Podlasiu. (PAP, Darek Delmanowicz)

Nacjonalistyczne ugrupowania z Podlasia nawołują do blokowania granic. Planują zbierać się przy granicach Polski z Białorusią, by w imię "obrony ojczyzny" nie dopuścić do wejścia imigrantów do naszego kraju.

Nie będziemy dłużej biernie przyglądać się jak kolejna fala imigrantów przez ułomne prawo oraz liberalnych, lewicowych aktywistów zalewa naszą ojczyznę. Nasi przodkowie krwią własną oraz wroga uświęcali naszą ziemię i granicę, dziś my jako Polacy, nacjonaliści czujemy się w obowiązku by ich strzec. Wezwani na pomoc przez społeczeństwo Podlasia wraz z Narodowy Białystok formujemy Patrole Narodowe w okolicach przygranicznych nie objętych stanem wyjątkowym - oświadczyli narodowcy z Białegostoku.

"Narodowe Patrole" mają wystartować w ciągu najbliższych kilku dni. Choć w zamyśle narodowców jest "pomoc", specjaliści przekonują, że takie działania mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Gen. Polko w rozmowie z "Faktem" podkreślił:

Takie zamieszanie w tej sytuacji jest zupełnie niepotrzebne. Przy granicy są służby: straż graniczna i wojsko i świetnie sobie z patrolami radzą. Byli jedni idioci, którzy przy granicy biegali ze śpiworami, teraz pojawiają się kolejni, którzy chcą naprawiać świat – mówi gen. Roman Polko, dodając, że z takiego obrotu spraw będzie cieszył się sam Łukaszenka.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych reaguje na "Narodowe Patrole". Planuje zgłosić sprawę do prokuratury i ABW.

Zobacz także: Śmierć 30-latki z Pszczyny. Poruszający komentarz Nowackiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(625)
Azrael
miesiąc temu
Faszyści z tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i czegoś tam jeszcze podobnie jak ich pobratymcy z Grupy Granica powinni zostać poddani szczegółowej kontroli zwłaszcza sprawdzeniu kto ich finansuje i na czyje zlecenie urządzają hucpy
niech ida
2 miesiące temu
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - na front niech idą się przywitać z hordą, jeżeli wrócą to bez butów i kurtek
.GUD.
2 miesiące temu
Zaminować +ogrodzenie i nie 180 tylko 360km + ambony 15m wysokości i strzelec wyborowy, dziękuję.
.GUD.
2 miesiące temu
Zaminować +ogrodzenie i nie 180 tylko 360km + ambony 15m wysokości i strzelec wyborowy, dziękuję.
.GUD.
2 miesiące temu
Zaminować +ogrodzenie i nie 180 tylko 360km + ambony 15m wysokości i strzelec wyborowy, dziękuję.
Podpowiadam
2 miesiące temu
Mam inny pomysł. Może te patrole zajęłyby się tzw. aktywistami? Trzeba ich namierzać, śledzić, wyłapywać i przeganiać, z resztą nasze wojsko i SG dadzą sobie radę. A i białoruska szczekaczka nie będzie się do tego wtrącać.
Adam N 1973
2 miesiące temu
Brawo narodowcy!! A pan, generale Polko, czy nie widzi pan że Straży Granicznej i wojska jest na granicy za mało?? Granica jest jak popękane sito. Każda dodatkowa para rąk i oczu się przyda
gosc3
2 miesiące temu
za co do prokuratury to oczywiste przeciez to sa zwykli bandyci i idioci udajacy patriotow ,a oni nie musza nic udawac to widac ze to sa narwancy
Robert K
2 miesiące temu
Za co zgłosić do prokuratury i ABW? Za chodzenie po lesie czy za miłość do ojczyzny? Śmiechu warte.
xxx
2 miesiące temu
narodowcy niech sie wezmą za uczciwą prace a nie mydlą oczy ludziom ze będą pilnować granic przecież oni są pupile PIS-u
Junia nawala
2 miesiące temu
Dziwne, że tam nie postawiono muru w 2004r. po wstąpieniu do UE. Przecie to kluczowa granica UE!
Rezerwa!
2 miesiące temu
Sorry, to po co nam wojska rezerwy? Zapoznać ich z uprawnieniami, ubrać ich w mundury i niech patrolują!
Teleniewidz
2 miesiące temu
A na zdjęciu granica Polsko-Ukraińska. Nic się nie stało! Nie możemy przecież wymagać od zawodowych dziennikarzy, żeby odróżniali Białoruś od Ukrainy! Ale też dziennikarze nie moą wymagać żebyśmy im wierzyli, kiedy piszą o polityce, gospodarce... o COVID-19.
Swojak
2 miesiące temu
Już widzę te " patrole narodowe " na granicy z Białorusią dzik zrobi chrum ,a ich już nie ma
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić