Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Pedofil może opuścić więzienie. Molestował uczennice podstawówki

2
Podziel się:

Nigel Leat w 2011 roku został uznany winnym wykorzystywania seksualnego swoich podopiecznych. Ofiarami nauczyciela padały uczennice szkoły podstawowej. Leat utrwalał napaści na dzieci na nagraniach. Już w listopadzie 60-latek może wyjść na wolność.

Pedofil może opuścić więzienie. Molestował uczennice podstawówki
Nigel Leat został skazany w 2011 roku (Police UK)

Jak podaje "Mirror", Nigel Leat sam jest ojcem dwojga dzieci. Nauczycielowi udowodniono m.in. napastowanie pięciu dziewczynek z Hillside First School w Weston-super-Mare w Somerset. Ostatecznie Leat przyznał się do łącznie 36 przestępstw.

Nigel Leat molestował swoje ofiary w trakcie indywidualnych ćwiczeń głośnego czytania. Wśród wykorzystywanych uczennic były nawet 6-latki. Funkcjonariusze odkryli, że nauczyciel dysponował ponad 30 tysiącami zdjęć oraz 700 filmów przedstawiających pornografię dziecięcą.

Nauczyciel molestował uczennice podstawówki. Pedofil wyjdzie z więzienia?

Sąd nie sprecyzował okresu, jaki Nigel Leat miał spędzić w więzieniu. Jak uzasadniła komisja ds. Zwolnień warunkowych, przy podejmowaniu decyzji wzięto pod uwagę m.in. zachowanie 60-latka po aresztowaniu oraz materiały z przesłuchań.

Po przeanalizowaniu okoliczności popełniania przez niego przestępstw, postępów poczynionych podczas zatrzymania i innych dowodów przedstawionych podczas przesłuchań, komisja jest przekonana, że pan Leat może zostać zwolniony warunkowo (...) w listopadzie 2020 roku – cytuje treść uzasadnienia "Mirror".

Po wyjściu Nigel Leat będzie musiał stosować się do wielu reguł. 60-latek został zobowiązany m.in. do przestrzegania godziny policyjnej oraz noszenia elektronicznej bransoletki. Zezwolono mu na korzystanie ze sprzętów elektronicznych, ale jedynie w ograniczonym zakresie. Nie może kontaktować się ze swoimi ofiarami.

Zobacz także: Zobacz też: Czarzasty: pedofil to zwykły bandyta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
hahaa
2 lata temu
jesli kolega terleckiego to nic mu nie zrobia
Łuki
2 lata temu
Nie moge tego czytać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić