aktualizacja 

Pedofil na Śląsku. Wpadł przed podstawówką

52

Policjanci z komisariatu w Pawłowicach (woj. śląskie) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dopuszczenie się "innej czynności seksualnej" wobec 13-letniej dziewczynki. Materiał dowodowy pozwolił prokuraturze zawnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie, do czego sąd się przychylił. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Pedofil na Śląsku. Wpadł przed podstawówką
Pedofil w Pawłowicach. Został zatrzymany w szkole podstawowej (Policja)

Bulwersujące sceny rozegrały się w poniedziałek 10 października. 35-latek został zatrzymany tuż po tym, jak mundurowi interweniowali przed jedną ze szkół podstawowych na terenie powiatu pszczyńskiego. Z relacji wynika, że mężczyzna, działając z zaskoczenia oraz wbrew woli 13-letniej dziewczynki, dopuścił się wobec niej "innej czynności seksualnej".

Powiadomieni policjanci z komisariatu w Pawłowicach natychmiast przystąpili do działań. Odnaleźli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia - czytamy w oficjalnym komunikacie lokalnej policji.

Podejrzany 35-latek został już przesłuchany. Następnie śledczy przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się "innej czynności seksualnej" wobec małoletniej poniżej lat 15. Zawnioskowano również do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Walka z pedofilami w Polsce

Bezpieczeństwo, zarówno w sieci, jak i w realnym życiu, jest kluczową kwestią. Wymaga jednak od rodziców i dzieci wypracowania szczerych relacji oraz zaufania. Mama, tata czy opiekun powinni być pierwszymi osobami, do których dziecko zgłasza się z problemem oraz komunikuje niepokojące sytuacje.

W Polsce zwalczaniem pedofilii zajmuje się między innymi grupa "Strażnicy Dziecięcych Marzeń". Działa ona głównie w sieci, gdzie na najmłodszych użytkowników, często korzystających z popularnych komunikatorów bez większego nadzoru, czyha mnóstwo niebezpieczeństw.

Zobacz także: Iga Kreft o życiu w 35-metrowym domku
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić