oprac. Robert Czykiel| 

Pędziła 236 km/h Bentleyem. Była przygotowana na zatrzymanie przez policję

59

Policja z Elbląga zatrzymała kobietę, która jechała z prędkością 236 km/h. Po zatrzymaniu tłumaczyła, że dzień wcześniej odebrała luksusowy samochód z salonu.

Pędziła 236 km/h Bentleyem. Była przygotowana na zatrzymanie przez policję
Policja zatrzymała kobietę, która jechała 236 km/h Bentleyem (elblag.policja.gov.pl)

Zdarzenie miało miejsce na drodze S7 w Elblągu, na której obowiązuje maksymalna prędkość do 120 km/h. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego zauważył samochód marki Bentley, który pędził z prędkością 236 km/h. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że autem kierowała 32-letnia kobieta.

Elbląg. 236 km/h nowym Bentleyem

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono na nią mandat karny w wysokości 500 zł. Co ciekawe, kobieta była na to przygotowana. Od razu na miejscu zapłaciła karę.

32-latka tłumaczyła, że dzień wcześniej odebrała luksusowe auto z salonu. Policja dodaje, że zatrzymana nie była zameldowana na terytorium Polski i dlatego nie można było ukarać jej wyższym mandatem.

Zobacz także: Pochwalił się szybką jazdą autostradą. Na nagranie trafili policjanci

Kierowcy jednak muszą liczyć się z tym, że niebawem łatwiej stracą prawo jazdy. Od 1 lipca za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza terenem zabudowanym będzie odbierane prawo jazdy. Do tej pory takie przepisy obowiązują tylko w terenie zabudowanym.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić