o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Petycja do papieża w sprawie Rydzyka. Przybywa podpisów

9
Podziel się

Petycja skierowana do papieża Franciszka w sprawie ukrócenia działalności politycznej o. Rydzyka powstała już w 2017 roku. W ostatnich dniach niespodziewanie zyskała na popularności.

Petycja do papieża w sprawie Rydzyka. Przybywa podpisów
(PAP, Tytus Żmijewski)
bELpcTxN

W 2017 roku anonimowy autor, który podpisał się "Adam N.", stworzył petycję w sprawie o. Rydzyka. Celem było zebranie 100 tys. podpisów i wysłanie jej do papieża Franciszka. Na początku tego roku petycja trafiła na biurko głowy Kościoła.

Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji - czytamy w petycji.
bELpcTxP

Jednak dokument w ostatnich dniach znacząco zyskał na popularności. Od początku tego roku pod dokumentem podpisało się więcej osób niż przez ostatnie dwa lata. Przybyło bowiem 112 309 podpisów. Teraz cel jest jeszcze większy - 300 tys. podpisów.

Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tą petycją, nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości - tłumaczy autor dokumentu.

Jednak w związku z ostatnimi wydarzeniami inicjatywa ma wyjść na jeszcze większą skalę. Adam N. w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznał, że czeka teraz na zaangażowanie w tę kwestię ze strony osób publicznych. Zauważa również, że milion podpisów byłby wynikiem, który na pewno zwróciłby uwagę papieża Franciszka na problem przedstawiony w dokumencie.

bELpcTxV
Najrzadziej naszą petycję podpisują przeciwnicy Kościoła i ateiści. Najczęściej robią to wściekli katolicy, którzy nie chcą żyć w takim Kościele, jaki tworzy Rydzyk - zdradził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" autor petycji, Adam N.

Nagły przypływ podpisów to kolejny cios dla Radia Maryja. Kilka dni temu jedna ze stacji radiowych w Kanadzie podziękowała o. Rydzykowi i jego rozgłośni za współpracę. Powodem miało być "sianie nienawiści, antysemityzmu i ksenofobii"

Zobacz także: Kaleta o słowach Rydzyka: chciał poruszyć temat ataków medialnych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELpcTyq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
T.R
6 miesięcy temu
Uważam, że samo stwierdzenie o. Rydzyka: że wszystko jest w porządku z jego rozliczeniami finansowymi to ,po prostu kpiny, czego tak naprawdę on się boi...? że zataja informację...przed organami kontrolnymi ? W ten sposób sugeruje, że ma co ukrywać... i nie ma co narażać swoimi błagalnymi apelami autorytetu ich adresatów...
2020
10 miesięcy temu
A kiedy w końcu ukrócą gazetę wyborczą i jej sianie nienawiści i takie inicjatywy jak listy ze skargą na Polskę i Polaków?
biczykamka
10 miesięcy temu
Nigdy bym czegoś takiego nie podpisał.
bELpcTyr
eLKa102
10 miesięcy temu
Najprostszy komentarz do tych wpisów - " bo tam diabeł służy do mszy i ogonem dzwoni". Najwięcej mają do powiedzenia ci co mają nieczyste sumienia (a ilu nie ma ich wcale). A o pieniądzach mówią ci co ich nie dają albo jak mówił Hemingway czy jakiś inny "atrysta" - jeszcze ukradliby z tacy
Dowód
11 miesięcy temu
Opowien wam jak na przestrzeni 15 lat Radio Maryja i TV Trwam zmieniło moich rodziców. Otórz byli inni liberalni chodzili do kościoła ale byli otwarci tym bardziej ze jestem zagranicą. Jak rozmawiałem z nimi to skakaliśmy po tematach ale najpierw pytano o mnie co tam słychać. Teraz jak dzwoniłem to z każdą rozmową było tak : LGTB, Gender, Czerwone, Komuxhy, Rydzyk, Biskup, RM, TVTrwam, Niemcy, Owsiak, TVN, Soloż, Trzaskowski, Tusk, Timmeerans, Holandia itd. Nie pytali o mojego syna o moją żonę o mnie. Pewnego dnua sie wk...i (bo mojej żony rodzice rzadko o polityce i biedzie) i powiedziałem ze zrobie film i wy§le list do O.Rydzyka by nauczył swoich słuchaczy najpierw rozmawiać z rodziną. Potem po jakimś czasie z siostrami wyczailiśmy iż on tak specialnie wałkuje słuchaczy by odtrącić odsuwać ich od dzieci by pod koniec ich życia znaleźć sie na liście spadku na równi z dziećmi. Jestem wierzący. Podziwiałem Rydzyka 12lat temu za znaleźienie niszy i słuchaczy. Dziś zschowanie moich rodziców ewidętnie udowadnia mi zę to działa jak sekta, troche to przykre bo szkoda mi ich, on daje im to coś fajnego ale z trucizną.
Irena
11 miesięcy temu
Również pytam gdzie można złożyć swój podpis!
Bona
11 miesięcy temu
Gdziez ta petycja. Objema rekoma sie podpisuje. To panoszenie sie musi miec swoj kres.
W imie
11 miesięcy temu
Dzieki tobie jest jaj jest!!!
4443
11 miesięcy temu
Ch... mu zrobią. Ma za sobą tych wszystkich, którzy mają coś na sumieniu a jednocześnie duże wpływy w Watykanie. Ręka rękę myje, więc co się DZIWISZ.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić