o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Piątka dla zwierząt. Duda grzmi. "Zrobię wszystko, żeby nie weszła w życie"

92
Podziel się

Andrzej Duda zadeklarował, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby tzw. piątka dla zwierząt nie weszła w życie. Prezydent stwierdził, że proponowane przepisy są źle przygotowane. Ustawa zakazuje m.in. hodowli zwierząt futerkowych, zakłada też ograniczenie uboju rytualnego.

Piątka dla zwierząt. Duda grzmi. "Zrobię wszystko, żeby nie weszła w życie"
Prezydent Andrzej Duda sprzeciwia się "piątce dla zwierząt" (PAP, Piotr Nowak)
bDnNmZXF

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie podpisze ustawy zwanej "piątką dla zwierząt", gdy ta trafi na jego biurko. Zdaniem prezydenta zapisy ustawy nie były odpowiednio konsultowane z zainteresowanymi stronami. Ponadto czas pandemii ma być złym momentem na wprowadzanie nowych przepisów w zakresie ochrony zwierząt.

Absolutnie nie zgadzam się z tą ustawą, zrobię wszystko, by nie dopuścić wejścia jej przepisów w życie – oświadczył Duda.
bDnNmZXH

Oświadczenie prezydenta. Nie ma zgody na "piątkę dla zwierząt"

Prezydent złożył swoją deklarację podczas zjazdu klubów "Gazety Polskiej". W związku z sytuacją epidemiczną w kraju spotkanie odbywało się w formie wideokonferencji. Andrzej Duda został podczas niej zapytany o kontrowersyjną ustawę.

Nie było w ostatnich tygodniach ani jednego środowiska rolniczego, czy to polskich rolników, czy przetwórców, czy związkowców, czy innej grupy, która oceniałaby tę ustawę pozytywnie. Wszyscy prosili mnie o weto, albo skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, żeby zablokować jej wejście w życie – powiedział prezydent, cytowany przez portal niezalezna.pl.

Andrzej Duda zauważył, że ustawa jest w wielu punktach nieprzemyślana. Miały być co do niej zgłaszane zastrzeżenia. Prezydent dodał, że jego zdaniem zapisy ustawy rozmijają się z rzeczywistością.

Ludzie głosowali na mnie w zaufaniu, że będę dbał o polską wieś i polskie rolnictwo. Ich interesy przekładają się na interesy konsumentów, bo oni produkują żywność w Polsce – stwierdził Duda.
bDnNmZXN

Prezydent podkreślił, że jest za zlikwidowaniem ferm zwierząt futerkowych. Jak wyjaśnił, należy jednak wypłacić hodowcom godziwe rekompensaty. Jest to bowiem pozbawienie pewnej grupy ludzi źródła dochodu.

Oczywiście jestem za zlikwidowaniem ferm, ale trzeba tym ludziom wypłacić godziwe odszkodowania. Oni byli przekonani do tej pory, że mogą tę działalność prowadzić, inwestowali, mają kredyty do spłacenia. To są normalni ludzie. Ja też nie chcę, żeby zwierzęta cierpiały w złych warunkach. Zlikwidujmy ten rodzaj hodowli, ale tak, by dać ludziom szansę – powiedział Andrzej Duda.

Piątka dla zwierząt. Propozycja Jarosława Kaczyńskiego

Tak zwaną piątkę dla zwierząt, czyli pięć propozycji dotyczących ochrony zwierząt, zaprezentowali na początku września prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef Forum Młodych PiS Michał Moskal. Wśród propozycji znalazły się m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ograniczenie uboju rytualnego.

bDnNmZXO

Ustawa została uchwalona przez Sejm, ale przeciwko niej w głosowaniu opowiedziało się m.in. 15 posłów PiS, którzy w konsekwencji zostali zawieszeni w prawach członka partii. Senat wprowadził do noweli ponad 30 poprawek. Jest wśród nich wyłączenie z ograniczeń uboju rytualnego drobiu, a także opóźnienie o 2,5 roku wejścia w życie zakazu hodowli zwierząt na futra i o 5 lat przepisów dotyczących uboju rytualnego.

We wtorek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że nowa "piątka dla zwierząt" nie trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu.

Obejrzyj także: "Piątka dla zwierząt w praktyce". Firma wstrzymuje inwestycje

bDnNmZXP
bDnNmZYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
NONO
2 tyg. temu
ZACZYNA UDAWAĆ ŻE JEST PREZY-DENTEM....
mani
2 tyg. temu
niezła ustawka ,ha ha
Grzegorz
2 tyg. temu
Kolejna ustawka
bDnNmZYj
Żałosny kraj
2 tyg. temu
Z ustawa i zaopatrzeniu kar dla pedofilii byli tak samo, duzo obiecywania, a juz dzien po wygranych wyborach ustawa przepadła, w trybunale konstytucyjnym tez ponoc byly tzw. "nieprawidłowości " komuś waznemu nie pasowały kary X2 n Za przestępstwa na dzieciach , Jak widać w Polsce dzieci i zwierzęta praw i ochrony mieć nie mogą...
Jaro
2 tyg. temu
Tak trzymaj
Najnowsze komentarze (92)
maaaja
1 tyg. temu
to bardzo przykre,bardzo szkoda ,ze ta decyzja tak rani innych.
olo
2 tyg. temu
zrobisz wszystko chyba w spodnie
kolk
2 tyg. temu
Syn nie słucha ojca?! Taka niesubordynacja ! Podpisze i tak wszystko co ojciec każe!!!
Michal
2 tyg. temu
O nasz szejk sie buntuje wkoncu
lulu
2 tyg. temu
..."Ponadto czas pandemii ma być złym momentem na wprowadzanie nowych przepisów w zakresie ochrony zwierząt"...serio??? co inego wprowadzanie przepisów dotyczacych kobiet w czasie pandemii - na to jest doskonały czas - rzygać się chce!
gosc
2 tyg. temu
Wstyd mi za takiego prezydenta, czlowieku jesli nie masz szacunku dla zwierzat i akceptujesz obdzieranie z futra zwierzat, meczace praktyki w klatkach i powieszenia zwierezaka dla rytulu ,to nie masz szacunku dla ludzi,tylko dla ludzi ociekajacych krwia i bogacenia sie ich kosztem , mam nadzieje ze ze bedziesz cierpial jak one
wojtek
2 tyg. temu
a temu to ktoś jeszcze wierzy
joda
2 tyg. temu
Podpiszesz wszystko co Ci Jarek każe. Amen.
bDnNmZYb
Karburator
2 tyg. temu
Łopozycji nie dogodzi , zawsze źle .
Tak tak
2 tyg. temu
Za włam na kompa spotkamy się w sądzie. Zobaczymy jaki będziesz bohater.
KILI
2 tyg. temu
AKTOR CO I KOGO CHCE OGRAC????
GORZKA PRAWDA
2 tyg. temu
ALE JAJA
bądźmy dla
2 tyg. temu
Czy na pewno ? Mam wrażenie że wiem skąd wziął mi się ten stan zawdzięczam go wam . Lubmy siebie , a nikt Nam w życiu nie do jebie . Kobiety sa fantastycznie niesamowiyte polki - uwielbiam Was , bo nikt nas nie pokocha , nikomu nie jesteśmy potrzebni - polub,my siebie , a zagrozimy innym .
jadzia
2 tyg. temu
To najlepszy sposób żeby to teraz odkręcić,ale mleko się już wylało.W partii rządzącej jest wielu mądrych ludzi,ale szkoda że nie mówią tego co myślą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić