Pies wyrzucony przez okno. Policja dopiero teraz złapała sprawcę. To młody człowiek

60

W Świętochłowicach w trakcie kłótni młodzieniec wyrzucił psa swojej krewnej przez okno. Czworonóg trafił do weterynarza. Dopiero dzisiaj policja trafiła na trop sprawcy zdarzenia. Został zatrzymany. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Pies wyrzucony przez okno. Policja dopiero teraz złapała sprawcę. To młody człowiek
Zdj. poglądowe. (Pexels)

Czworonóg został wyrzucony z pierwszego piętra. Po upadku doznał poważnych obrażeń - podaje źródło Dziennik Zachodni. Gdy został odnaleziony przez pracowników schroniska dla zwierząt, których o przyjazd na miejsce poprosili policjanci, piesek bardzo cierpiał - utykał i skomlał. Dopiero dzisiaj policja namierzyła sprawcę zdarzenia sprzed kilku dni.

Szybko okazało się, że jest nim 17-latek - na co dzień przebywający w ośrodku wychowawczym, z którego uciekł. W mieszkaniu, z którego wyrzucono psa, policja znalazła w dniu zdarzenia jego smartfona. Po sprawdzeniu numerów identyfikujących urządzenie policjanci ustalili, że telefon nie jest jednak własnością 17-latka, jak sądzono. Został przez niego ukradziony.

Zobacz także: Na wsi szaleją dwa wirusy. "Państwo jest bezsilne"

17-latek zatrzymany dzisiaj w nocy

Wspomniane wydarzenia miały miejsce w drugiej połowie sierpnia - informuje Dziennik Zachodni - jednak dopiero teraz policjanci namierzyli miejsce pobytu 17-latka i, chwilę po północy, został on zatrzymany.

Wrócił do placówki wychowawczej, ale to nie koniec jego problemów. Prokuratura otrzymała już zawiadomienie o popełnionych wykroczeniach i przestępstwach, których dopuścił się młodociany krzywdziciel zwierząt.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić