Plastikowe prawo jazdy to przeżytek. Nowego "prawka" już nie zgubisz

5

Coraz mniej osób korzysta z plastikowego prawa jazdy. Wszystko dlatego, że nie jest to konieczne. Teraz można posługiwać się "prawkiem" w aplikacji mobilnej.

Plastikowe prawo jazdy to przeżytek. Nowego "prawka" już nie zgubisz
Czy wiesz, jak dodać prawo jazdy do aplikacji mobilnej? (Pxhere)

Prawo jazdy trafiło do aplikacji mObywatel 5 grudnia 2020 roku. Od tego momentu nie ma obowiązku wożenia ze sobą plastikowej wersji tego dokumentu.

mObywatel. Jak dodać mPrawo jazdy?

Być może nie każdy wie, jak dodać mPrawo jazdy do aplikacji mObywatel. Przede wszystkim konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Jeżeli już go mamy, to musimy zainstalować wspomnianą aplikację. Jest ona dostępna na Androida i iOS.

Dodawanie "prawka" do tej aplikacji jest banalne i bardzo intuicyjne. Po prostu trzeba zweryfikować swoją tożsamość, a następnie kliknąć "dodaj dokument". Ten proces przebiega w mgnieniu oka.

W mPrawie Jazdy znajdziemy niemal wszystkie dane, które mamy także w tradycyjnym dokumencie. Inne może być zdjęcie. W aplikacji pobierane jest z mTożsamości, czyli będzie takie, jakie mamy w dowodzie osobistym - mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, cyt. przez dobreprogramy.pl.

mObywatel. Jakie jeszcze ma funkcje?

Zmotoryzowani znajdą w tej aplikacji wiele przydatnych funkcji. Można w niej sprawdzić liczbę punktów karnych, jak i również dodać dowód rejestracyjny pojazdu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić