o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Plastikowe prawo jazdy to przeżytek. Nowego "prawka" już nie zgubisz

4
Podziel się

Coraz mniej osób korzysta z plastikowego prawa jazdy. Wszystko dlatego, że nie jest to konieczne. Teraz można posługiwać się "prawkiem" w aplikacji mobilnej.

Plastikowe prawo jazdy to przeżytek. Nowego "prawka" już nie zgubisz
Czy wiesz, jak dodać prawo jazdy do aplikacji mobilnej? (Pxhere)
bErikNcR

Prawo jazdy trafiło do aplikacji mObywatel 5 grudnia 2020 roku. Od tego momentu nie ma obowiązku wożenia ze sobą plastikowej wersji tego dokumentu.

mObywatel. Jak dodać mPrawo jazdy?

Być może nie każdy wie, jak dodać mPrawo jazdy do aplikacji mObywatel. Przede wszystkim konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Jeżeli już go mamy, to musimy zainstalować wspomnianą aplikację. Jest ona dostępna na Androida i iOS.

bErikNcT

Dodawanie "prawka" do tej aplikacji jest banalne i bardzo intuicyjne. Po prostu trzeba zweryfikować swoją tożsamość, a następnie kliknąć "dodaj dokument". Ten proces przebiega w mgnieniu oka.

W mPrawie Jazdy znajdziemy niemal wszystkie dane, które mamy także w tradycyjnym dokumencie. Inne może być zdjęcie. W aplikacji pobierane jest z mTożsamości, czyli będzie takie, jakie mamy w dowodzie osobistym - mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, cyt. przez dobreprogramy.pl.
bErikNcZ

mObywatel. Jakie jeszcze ma funkcje?

Zmotoryzowani znajdą w tej aplikacji wiele przydatnych funkcji. Można w niej sprawdzić liczbę punktów karnych, jak i również dodać dowód rejestracyjny pojazdu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErikNdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
dream
5 miesięcy temu
to jest chyba dobra informacja, ja w każdym razie niedawno kończyłem kurs w motostart na mokotowie i będę miał tradycyjne prawko z tego co wiem
Hologram
5 miesięcy temu
obywatele się cieszą z prawka i nie tylko w telefonie, za kilka lat będą się cieszyć z czipa pod skórą. ,,Teraz już nie musisz nosić ciężkiego telefonu portfela i karty płatniczej, które na dodatek - możesz zgubić ! A jeśli zapomnisz jak się nazywasz, najbliższy patrol pomoże Ci w tym, skanerem..." tak wygląda stopniowy proces: ubezwłasnowolnienia tępych ludzi
tolek
5 miesięcy temu
telefon też można zgubić, albo ktoś ukradnie
bErikNdv
kier
5 miesięcy temu
nie mam zamiaru zakładać profilu zaufanego nie ufam im
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić