Karolina Woźniak| 

Plażowicze w szoku. Drugi największy żyjący rekin dostrzeżony przy brzegu

9

Patrol zauważył ośmiometrowego rekina, który pływał zaledwie 400 metrów od brzegu w południowej Hiszpanii. Nurkowie sfilmowali go w wodzie, a funkcjonariusze zamknęli plażę.

Długoszpar to gatunek rekina, który nie jest niebezpieczny dla ludzi.
Długoszpar to gatunek rekina, który nie jest niebezpieczny dla ludzi. (YouTube)

Na materiale widać, jak ośmiometrowy długoszpar pływa przy plaży La Momola. Ten drapieżnik jest uznawany za drugiego największego rekina na świecie. Rybę zauważył patrol morski Guardia Civil, który natychmiast zamknął wody w okolicy.

Hiszpania. Drugi największy żyjący rekin dostrzeżony przy popularnej plaży

Hiszpańska Gwardia Cywilna opublikowała na Twitterze wpis, w którym zdradziła, że współpracują ze Służbą Morską, żeby zapewnić bezpieczeństwo pławiącemu się rekinowi. Ryba jest uznawana za nieszkodliwą dla ludzi, mimo swoich rozmiarów.

Doświadczonym nurkom udało się sfilmować olbrzymiego rekina w wodzie, zanim popłynął dalej. Według raportów, mniejszy, trzymetrowy osobnik, był niedawno widziany na pobliskiej plaży Calahonda. Ludziom, którzy zdecydowali się wypłynąć na kajakach, zalecono niezbliżanie się do długoszpara.

Największy zachowany osobnik mierzył 12,27 metrów długości. Od tego rodzaju rekina większy jest jedynie rekin wielorybi. Ośmiometrowy drapieznik jest gatunkiem kosmopolitycznym - gatunkiem o bardzo szerokim zasięgu geograficznym. Długoszpary żyją do 50 lat. .

Zobacz także: Halucynacje i psychoza. Nowe objawy koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić