Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Plażowicze w szoku. Drugi największy żyjący rekin dostrzeżony przy brzegu

5
Podziel się:

Patrol zauważył ośmiometrowego rekina, który pływał zaledwie 400 metrów od brzegu w południowej Hiszpanii. Nurkowie sfilmowali go w wodzie, a funkcjonariusze zamknęli plażę.

Długoszpar to gatunek rekina, który nie jest niebezpieczny dla ludzi.
Długoszpar to gatunek rekina, który nie jest niebezpieczny dla ludzi. (YouTube)

Na materiale widać, jak ośmiometrowy długoszpar pływa przy plaży La Momola. Ten drapieżnik jest uznawany za drugiego największego rekina na świecie. Rybę zauważył patrol morski Guardia Civil, który natychmiast zamknął wody w okolicy.

Hiszpania. Drugi największy żyjący rekin dostrzeżony przy popularnej plaży

Hiszpańska Gwardia Cywilna opublikowała na Twitterze wpis, w którym zdradziła, że współpracują ze Służbą Morską, żeby zapewnić bezpieczeństwo pławiącemu się rekinowi. Ryba jest uznawana za nieszkodliwą dla ludzi, mimo swoich rozmiarów.

Doświadczonym nurkom udało się sfilmować olbrzymiego rekina w wodzie, zanim popłynął dalej. Według raportów, mniejszy, trzymetrowy osobnik, był niedawno widziany na pobliskiej plaży Calahonda. Ludziom, którzy zdecydowali się wypłynąć na kajakach, zalecono niezbliżanie się do długoszpara.

Największy zachowany osobnik mierzył 12,27 metrów długości. Od tego rodzaju rekina większy jest jedynie rekin wielorybi. Ośmiometrowy drapieznik jest gatunkiem kosmopolitycznym - gatunkiem o bardzo szerokim zasięgu geograficznym. Długoszpary żyją do 50 lat. .

Zobacz także: Halucynacje i psychoza. Nowe objawy koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Straight Edge...
12 miesięcy temu
Nastepna nagonka, tak samo jak na wilki, a tłum coraz większy!
Marcelina K
2 lata temu
OD KIEDY DŁUGOSZPAR JEST DRAPIEŻNIKIEM??? PROPONUJE ŻEBY TEN KTO PISAŁ TEN ARTYKUŁ COFNOŁ SIĘ DO PODSTAWÓWKI A NIE SIAŁ PROPAGANDE,DŁUGOSZPAE ŻYWI SIĘ PLANKTONEM JEST SPOKOJNY I POMIMO DUŻYCH ROZMIARÓW NIEGROŹNY DLA CZŁOWIEKA
Maria
2 lata temu
Super jak im to się udało zmierzyć wszystkie rekiny podziwiam czy wszyscy żyją nikt nie został kaleką brrrawooooo
FATIMASALUTIS
2 lata temu
W Morzu Bałtyk są MORŚWINY i stale można je zobaczyć. Ja je widziałam w Gdyni. Przeciętnego, mierzącego jedynie 1,5- 2m długości i chyba ważącego niewiele ponad 50 kg. Wlatach powojennych długo był tępiony, teraz są gatunkiem zagrożonym.Dobrze, że nie wolno zabijać morświnów.To takie wspaniałe zwierzęta. Professor Fatima Salutis
Petern
2 lata temu
Największy zachowany osobnik ? Kto i gdzie go zachował ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić