Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Plotka z Wuhan. Chiny ogarnęło przerażenie

55
Podziel się

Na mieszkańców Chin padł blady strach po tym, jak lekarz z Wuhan miał stwierdzić, że koronawirus jest "jak SARS i HIV razem wzięte". Lekarz miał dojść do takiego wniosku po analizie zgonów pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Plotka z Wuhan. Chiny ogarnęło przerażenie
(YouTube)
bCYuHNeJ

Peng Zhiyong jest szefem oddziału intensywnej terapii w szpitalu Zhongnan przy Uniwersytecie w Wuhan. W Chinach głośno zrobiło się o artykule, w którym miał obrazowo opisywać zagrożenia związane z koronawirusem.

Lekarz miał powiedzieć między innymi, że koronawirus jest "jak SARS i HIV razem wzięte". Artykuł, w którym miały być cytowane jego słowa, poważnie zaniepokoił opinię publiczną w Chinach – donosi chiński tabloid "Global Times".

bCYuHNeL

Zgroza w Chinach. Lekarz zareagował

Poproszony o komentarz, lekarz miał wszystkiemu zaprzeczyć. W niedzielę na łamach "Global Times" stwierdził, że nic takiego nie mówił. Dr Peng zaprzeczył, żeby w ogóle rozmawiał z dziennikarzem, który cytował jego słowa.

Od marca w sieci pojawiają się artykuły, w których za pomocą mojego nazwiska rozsiewa się fałszywe informacje – skomentował.

Głos zabrał także szpital, w którym pracuje lekarz. Skrytykował artykuł za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które jego zdaniem utrudniły władzom działania prewencyjne związane z epidemią.

bCYuHNeR

Koronawirus w Wuhan

Pierwsze przypadki koronawirusa stwierdzono w grudniu 2019 roku. Wuhan było pierwszym miastem, w którym pojawił się wirus. W kolejnych miesiącach rozprzestrzenił się na cały świat. Do tej pory zakaziło się łącznie blisko 30 mln ludzi.

Koronawirus w Polsce. Co z weselami? Dworczyk: jest dyskusja, by zmienić przepisy

bCYuHNfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Krasnolud
1 tyg. temu
Największy problem z wirusem to dno moralne i brak profesjonalizmu mediów. Cokolwiek nabazgrać aby bazgrać. Najlepiej od lat sprzedaje się strach. A może by tak olać te szmatlawce i zacząć myśleć samodzielnie. Taka propozycja dla przejmujących się.
XBFD
1 tyg. temu
Jeżeli ktoś nie zachorował nie uwierzy. Ja też nie wierzyłam dopuki nie zachorowałam i omało nie przypłaciłam życię. Wszystko na temat.
Ajur
1 tyg. temu
A co na to Jackowski???:-)))
bCYuHNfn
Olek
1 tyg. temu
Przestańcie już bredzić o tych Chinach bo robi się niedobrze !!!
Tami
1 tyg. temu
Prawda czy nie musiał zaprzeczyć bo wiadomo co go czeka. To Chiny nadal dyktatura.
Najnowsze komentarze (55)
Rednex
5 dni temu
Ten wirus to tylko w TV jest.
Ove
5 dni temu
To tylko zabija starych i chorych(choroby metaboliczne)...Twórca wirusa to: Dr Ralph Baric /USA/- Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) 2005-2013 Dlaczego WHO zakazało leczenia HCQ w europie? Za tanie i za skuteczne? Remdevisir kosztuje 2,5k USD i nie jest skuteczny.
Jednak
6 dni temu
Dr Ralph Baric Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA)2005-2013
Gość
6 dni temu
Chiny ogrodzić murem i odizolować. Wszystkie wirusy tylko z tamtąd. Niech sobie swoich wykańczają.
Kris
7 dni temu
Opowiadając o cierpieniach i wiecznym ogniu piekielnym kościół trzyma w ryzach całe społeczeństwa świetnie przy tym zarabiając, bowiem bojący się człowiek odda ostatni grosz byle się pozbyć zagrożenia i strachu! Interia widać obrała tą samą drogę!
Piotr
7 dni temu
Wszyscy w komentarzach piszą że nie ma wirusa. A może by tak w końcu to udowodnił?
Maro
7 dni temu
Bzdury nic więcej
Slavo
1 tyg. temu
Dobrze chociaż że to z Chin i że mało wytrzymałe rok dwa i się rozsypie
bCYuHNff
Klaudiaxd
1 tyg. temu
Hej, niedawno na onet mówili o lasce, która schudła ponad 10 kg w 2 miesiące trzymając się zasad z diety Anusi (najlepiej wyszukać w Google). Spożywała jakieś produkty z niskim IG, błonnik, stewię i coś tam jeszcze dodatkowo. Jeśli ktoś z osób tutaj ma doświadczenie dotyczące tej diety - proszę o jakieś opinie. Bardzo dziękuję. pozdrawiam ;).
AM39
1 tyg. temu
Oczywiście ze to zaden targ zadbe zarcie a tym bardziej brednie o nietoperzach. Z tgo miałem beke najlepszą. To nie wyciekło z labolarotium samo. To było ukartowane.Ale zabardzo jest to wyolbrzymione. Świńska grypa zabila więcej ludzi niz ten sciemocovid i nie bylo tego co jest teraz. Tak ze coz. Ten Virus To kasa,kasa,kasa. Ja tylko mam nadzieje ze ci ktorzy za tym stoją zostaną roztrzelani albo zdechną w pierdlu
Hhhhhhh
1 tyg. temu
Skończyć z plotami!!!!!! Prxestancie sie bac.
Nik
1 tyg. temu
Plotka z Wuhan. I ciągle powtarzana plotka, ciągle nie pozwalacie tej plotce zniknąć. Zwykła choroba i tyle. Co do tzw ciężkiego przebiegu choroby.... Niektórzy ludzie umierają nawet od zwykłego kataru. To owszem dla tych osób cieżkie zapalenie płuc musi byc torturami nie z tego świata. Ja mieeam zapalenie płuc srednio 2x w roku. Ale wiem, ze to przez co przechodzę ma się nijak do cierpienia ludzi umierajacych na raka czy cierpienia dzieci, których kręgosłupy usiłują naprawić.
Trzeba
1 tyg. temu
wymyslać co raz większe strachajki, bo ludzie zaczynają w końcu myśleć i widzą, że wirus nie jest taki groźny jak jesteśmy straszeni. A rzekoma epidemia jest szucznie napędzana dla celów gospodarczo ekonomicznych.
Anna
1 tyg. temu
Te słowa powiedział inny doktor, który pierwszy zaalarmował kolegów i studentów o dziwnym wirusie i który dziwnym trafem po sprostowaniu w szerokich mediach swojej wypowiedzi zaraził się SARS-COV-2 wraz z 6-cioma kolegami ze szpitala i wszyscy zmarli.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić