Karolina Woźniak| 

Jest odpowiedź Chińczyków. Bulwersujące zdjęcia z Wuhan obiegły świat

415

Świat walczy obecnie z nasilającą się pandemią koronawirusa. Natomiast w Wuhan, miejscu, gdzie wszystko się zaczęło, ostatnia impreza trwała w najlepsze. Tysiące osób, które nie miały na sobie maseczek i nie przestrzegały zasad dystansu, bawiło się na "wodnym wydarzeniu".

Jest odpowiedź Chińczyków. Bulwersujące zdjęcia z Wuhan obiegły świat
Chiny bronią ogromnej imprezy w Wuhan (Twitter.com, @ReutersUK)

Na zdjęciach, które pojawiły się w sieci, widać, jak park wodny Wuhan Maya Beach jest zapełniony przez rozweselonych imprezowiczów. Oczy wszystkich zwróciły się w kierunku Chin. Zagraniczne media krytykowały taką postawę, ale chińskie gazety broniły wydarzenia. Ich zdaniem impreza w basenie była "punktem zwrotnym".

"Impreza w Wuhan po pandemii wysyła światu wiadomość: surowe środki antywirusowe przynoszą efekty" - tak brzmiały nagłówki w gazetach. Chińskie media rozpisywały się na temat tego, że 'Wuhan, miasto, które ucierpiało najbardziej, teraz wita turystów [...]. Gospodarka odradza się, co zdaniem lokalnych mieszkańców powinno być postrzegane nie tylko jako znak powrotu do normalności, ale także przypomnienie krajom borykającym się z wirusem, że rygorystyczne środki zapobiegawcze się opłacają".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wielka impreza w Wuhan: "Znak powrotu do normalności"

Według mediów park wodny podjął wszelkie środki bezpieczeństwa dla gości i pracowników. Na miejscu mierzono wszystkim temperaturę, były dostępne płyny do dezynfekcji, a liczba osób była... ograniczona do połowy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Park wodny Wuhan Maya Beach został ponownie otwarty w czerwcu - wkrótce po zniesieniu 76-dniowego lockdownu. Na imprezie obecni byli różni artyści, którzy uraczyli gości swoimi występami. Była również możliwość grania w gry grupowe.

Zobacz także: Zobacz także: Chiński rząd wycofuje leki. Medycyna chińska bez Ye Ming Sha i Jia Zhu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić