Pływał z dzieckiem na skuterze wodnym. Wydmuchał ponad promil alkoholu

83

Do 2 lat więzienia grozi 45-letniemu mężczyźnie, który prowadził skuter wodny bez odpowiednich uprawnień i narażał na niebezpieczeństwo swojego 3-letniego syna. Ponadto okazało się, że był nietrzeźwy.

Pływał z dzieckiem na skuterze wodnym. Wydmuchał ponad promil alkoholu
Był nietrzeźwy i pływał z dzieckiem na skuterze wodnym (KPP Augustów)

Do zdarzenia doszło w miniony weekend nad jeziorem Necko. Patrolujący okolice policjanci zwrócili uwagę na dziwne zachowanie jednego ze sterników skutera wodnego. Mężczyzna nie stosował się do przepisów żeglugowych i pływał zbyt blisko pomostu na plaży miejskiej.

Narażał na niebezpieczeństwo 3-letniego syna

Funkcjonariusze postanowili skontrolować skuter wodny. Wylegitymowali sternika, którym okazał się 45-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna przewoził na skuterze swojego 3-letniego syna.

W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Postanowili więc zbadać go za pomocą alkomatu. Pokazał on, że 45-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania skuterem.

Grozi mu do 2 lat więzienia

Prokuratura skierowała sprawę do sądu. Jak przypominają policjanci z KPP Augustów, za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu do lat 5.

Zobacz także: "Radioaktywny" przedmiot spadł z nieba. Odkrycie na farmie w Azji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić