Podawał się za analityka danych w NATO. Kobieta straciła 650 tys. zł

5

Oszust przedstawiający się jako analityk danych w NATO wykorzystał dobroć i łatwowierność 48-latki z Gdańska. Kobieta dała się nabrać na perfekcyjne kłamstwa i przekazała łącznie aż kilkaset tysięcy złotych. Wierzyła, że dzięki tym przelewom spędzi urlop z wymarzonym mężczyzną.

Podawał się za analityka danych w NATO. Kobieta straciła 650 tys. zł
Kobieta została oszukana na ogromną kwotę. (Pixabay)

4 lipca na policję w Gdańsku zgłosiła się 48-letnia kobieta. Poinformowała funkcjonariuszy, że została ofiarą oszustwa finansowego — przekazała kilkaset tysięcy złotych mężczyźnie, którego poznała w Internecie.

Przekazała oszustowi kilkaset tysięcy złotych

48-latka poznała oszusta na jednym z portali randkowych. Podawał za Kanadyjczyka i twierdził, że jest analitykiem danych w NATO. Miał stacjonować w siedzibie wojskowej w Łasku.

Pokrzywdzona przez osiem miesięcy prowadziła korespondencję z mężczyzną, który w pewnym momencie zaczął prosić ją o pomoc. Dave Brian Garrison, bo tak się przedstawiał rzekomy pracownik NATO, chciał przyjechać do kobiety. Sprawca poprosił pokrzywdzoną o pieniądze, które jak twierdził, miały być przeznaczone na to, by dowództwo udzieliło mu urlopu - przekazuje policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Uciekali z wody przerażeni. Rekin podpłynął tuż do plaży

Kobieta zgodziła się pomóc i wykonała kilka przelewów w walucie euro. Na wskazane konto przekazała łącznie ponad 650 tys. złotych. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy i jego zatrzymaniem.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają i apelują o ostrożność. Zawierając nowe znajomości trzeba być zawsze uważnym. Podejrzenia powinny wzbudzić zwłaszcza prośby o pomoc finansową i to w dużych kwotach. Warto zweryfikować, czy powód pożyczki jest prawdziwy.

Warto pamiętać, że oszuści nie działają tylko na jeden sposób. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe metody, dzięki którym przestępcy wyciągają pieniądze od swoich ofiar.

Pamiętajmy, że dla przestępczego procederu oszuści przedstawiają zmyślone historie, aby zdobyć zaufanie swojej ofiary. Ich celem jest zmanipulowanie jej w taki sposób, aby dobrowolnie przekazywała pieniądze na cele związane np. z przyjazdem znajomego do naszego kraju, czy jego kosztownym leczeniem - dodają policjanci.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić