aktualizacja 

Podejrzane samobójstwa amerykańskich żołnierzy. Stacjonowali na Alasce

72

W amerykańskim wojsku miała miejsce seria samobójstw. Wszyscy żołnierze, którzy targnęli się na własne życie, stacjonowali na Alasce. Nagły wzrost liczby zgonów w nienaturalnych okolicznościach zwrócił amerykańskiego społeczeństwa na ten odległy stan.

Podejrzane samobójstwa amerykańskich żołnierzy. Stacjonowali na Alasce
To już kolejne samobójstwo, do którego doszło w gronie amerykańskich żołnierzy (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje portal Military.com, zaledwie na przestrzeni miesiąca na Alasce doszło do czterech samobójstw. Administracja armii traktuje taki "wyniki" w kategorii porażki. W ostatnich latach urzędnicy mają prześcigać się w pomysłach, co zrobić, żeby zwiększyć możliwości uzyskiwania przez żołnierzy pomocy w wypadku kryzysu psychicznego.

Samobójstwa amerykańskich żołnierzy. Co się dzieje na Alasce?

Czterej zmarli żołnierze nie byli pierwszymi, którzy w 2022 roku targnęli się na własne życie. Na jego początku doszło do śmierci dwóch innych członków armii. Wszystkich sześciu mężczyzn łączyła przynależność do 11. Dywizji Powietrznodesantowej.

Tylko w ubiegłym roku wśród stacjonujących na Alasce żołnierzy odnotowano łącznie 17 przypadków odebrania sobie życia. Głos na temat tegorocznej serii tragedii zabrali gen. dyw. Brian Eifler i dowódca sierż. Major Vern Daley. Wystosowali oni oficjalne oświadczenie, w którym wyrazili żal z powodu nagłego odejścia towarzyszy broni.

Wielu z nas już wie, że w ciągu ostatnich 30 dni straciliśmy cztery Anioły Arktyki na rzecz wroga depresji. Nigdy nie uda nam się ich zastąpić ani wypełnić pustki, którą po sobie pozostawili. Po znacznych stratach z ubiegłego roku przypomnieliśmy sobie boleśnie, że bitwa jeszcze się nie skończyła — cytuje treść oświadczenia Military.com.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: "Dramatyczna sytuacja Rosji". Amerykanie potwierdzają

Wszystkie cztery przypadki samobójstw stały się przedmiotem dochodzenia. Zmarli to trzej młodsi żołnierze oraz jeden podoficer średniego szczebla. Military.com podkreśla, że ze względu na warunki panujące w stanie służba na Alasce należy do jednych z najtrudniejszych.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić