Podkarpacie. Gdy konał na ulicy, przejechał obok niego radiowóz. Nie żyje

187

Przy policjantach powinniśmy czuć się bezpiecznie. Niestety okazuje się, że nie przy wszystkich. W miejscowości Skołoszów został potrącony mężczyzna. Gdy konał na ulicy, przejechał obok niego radiowóz. Funkcjonariusze widzieli ofiarę, ale nie udzielili jej pomocy. 61-latek zmarł. Mundurowi zostali ukarani przez komendanta, a to prawdopodobnie dopiero początek konsekwencji ich zachowania.

Podkarpacie. Gdy konał na ulicy, przejechał obok niego radiowóz. Nie żyje
Policjanci nie pomogli umierającej ofierze wypadku (Facebook)

Do tragicznego wypadku doszło 21 listopada w Skołoszowie (woj. podkarpackie). Na jednej z ulic 71-letni kierowca potrącił przebiegającego przez jezdnię pieszego. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, powoli konał na drodze.

Policjanci nie pomogli ofierze wypadku

Tuż po zdarzeniu obok poszkodowanego przejechał radiowóz. Na nagraniu zarejestrowanym przez kamerę samochodową jednego z czytelników "Dziennika Łódzkiego" widać, że policyjne auto zwolniło, mundurowi popatrzyli na ofiarę, po czym odjechali.

Warto dodać, że w tamtym czasie na miejscu wypadku nie było jeszcze żadnych służb. Mimo to funkcjonariusze nie pomogli umierającemu człowiekowi ani nie próbowali zapanować nad chaotyczną sytuacją, która wywiązała się na drodze.

Służby przyjechały dopiero jakiś czas później. Mimo podjętej próby reanimacji, życia 61-latka nie dało się już uratować. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że zmarł na skutek wielonarządowych urazów.

Postępowanie dyscyplinarne i kara dla policjantów

Wobec funkcjonariuszy wszczęto postępowanie dyscyplinarne. W jego toku stwierdzono, że policjanci dopuścili się naruszenia dyscypliny służbowej i zasad etyki zawodowej - podają "Nowiny". Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu wydał wobec podwładnych orzeczenie o ukaraniu karą nagany.

Jednocześnie sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Przemyślu. Niewykluczone, że policjantom zostaną postawione zarzuty. Niektórzy świadkowie czekają jeszcze na przesłuchanie.

Zobacz także: Jechał motocyklem pod prąd na autostradzie. Dramatyczny finał pościgu w Wielkiej Brytanii
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić