o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Podkarpackie. Makabryczna zbrodnia w Łańcucie. 14-latek nie żyje

124
Podziel się

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie (woj. podkarpackie) doszło do makabrycznej zbrodni. 14-latek pochodzący z Bytomia został uduszony papierem toaletowym. Sprawcą był 15-latek, z którym zmarły dzielił pokój.

Podkarpackie. Makabryczna zbrodnia w Łańcucie. 14-latek nie żyje
15-latek udusił kolegę papierem toaletowym (Pixabay)
bDnpTvFh

14-letni Aleksander w sierpniu 2018 r. trafił do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Sądowej 5 w Bytomiu. Chłopiec uciekał z domu, wagarował i obracał się w złym towarzystwie. Po dwóch latach sąd zdecydował o przeniesieniu 14-latka do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie.

Nie było w tym nic nadzwyczajnego, tak jak w wielu przypadkach chodziło o ucieczki i postępujący stopień demoralizacji - powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" Teresa Głuch, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Bytomiu.
bDnpTvFj

Nastolatek trafił do placówki 3 września. Ze względu na pandemię koronawirusa od razu został poddany izolacji, która miała potrwać tydzień. Pokój dzielił z rok starszym chłopcem.

Dramat w Łańcucie. Udusił kolegę papierem toaletowym

W poniedziałek 7 września pracownicy placówki zorientowali się, że Aleksander nie daje oznak życia. Na miejsce wezwano karetkę, a lekarz stwierdził zgon chłopca. Sekcja zwłok wykazała, że 14-latek zmarł w wyniku uduszenia, a w jego przełyku znajdowała się kulka z papieru toaletowego.

bDnpTvFp

Po kilku dniach 15-latek przyznał się do uduszenia kolegi, z którym dzielił pokój. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa. Na razie nie jest jasne, co było motywem zbrodni. Sąd rodzinny w Łańcucie ma rozstrzygnąć, czy 15-latek może odpowiadać za zbrodnię jak osoba dorosła.

Jest to dla nas ogromny szok. Mam długi staż pracy, ale to pierwszy taki przypadek śmierci, a jak już dowiedzieliśmy się z mediów - zabójstwa - powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" Teresa Głuch.

Zobacz także: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

bDnpTvFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(124)
meganb
2 miesiące temu
Jak ono ma 15 lat i morduje to żadna resocjalizacja już tu nic nie da. Ono wyjdzie z więzienia jeszcze gorsze. Utylizacja i tyle w temacie.
Balto
2 miesiące temu
Z tego nasienia juz nic nie bedzie.
tak uważam
2 miesiące temu
Dla Was to jest szok ? Wagarowicza lokujecie w pokoju z mordercą ? Co dla Was jest szokiem ? Wasza głupota czy brak wyobraźni .I znowu winien nie człowiek tylko Covid 19 ( wcześniej winny był system ) . To Wy opiekunowie jesteście winni śmierci tego chłopaka .
bDnpTvFL
Krewny
2 miesiące temu
Papier toaletowy jako narzędzie zbrodni. Tylko na Podkarpaciu.
Owsik
2 miesiące temu
Róbta co chceta
Najnowsze komentarze (124)
Żaneta
2 miesiące temu
Jeśli rodzicæ zabierają dziecko do ośrodka lub domu dziecka to sąd i państwo powinno nam zapewnić,że nasze dzieci są bezpieczne pod dobrą opieką gdy ich tam umieszczają a nie,że dostajemy powiadomienie iż dziecko nie żyje i nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności ani wychowankowie ani sąd i inne instytucje jak to mowią ręk rękę myje
kat
2 miesiące temu
14-latek po dwóch latach nadal miał 14 lat
Luiza
2 miesiące temu
Wszyscy krzyczą "utylizacja". Przecież nikt w tym panstwie tego nie zrobi. Po co o tym pisać?
JACK
2 miesiące temu
14 latek po dwóch latach jest 16 latkiem, a nie 14 latkiem !!!!
ip123
2 miesiące temu
Oczywiście dotyczy to włoskich duchownych jednego z Kościołów. Potrafili rozpocząć walkę z pedofilią w swoich zaślepionych szeregach. A co z Polską? Kasa?
gugu
2 miesiące temu
Tak edukuje telewizja młodzież programamiszkoła, plus dziewiętnascie ,hotel paradise itd
abcd
2 miesiące temu
"Państwo, żeby wymuszać respekt na pewnych grupach społecznych, na tych grupach, których myślenie jest poniżej progu racjonalności, powinno posiadać instrumenty, które mają znaczenie symboliczne. Może z tych instrumentów korzystać bardzo rzadko, ale powinno je posiadać. Jednym z takich instrumentów jest właśnie kara śmierci. Państwo, które nie może dysponować karą śmierci pozbawia się samo majestatu." prof. Andrzej Zybertowicz
zero
2 miesiące temu
tak dobrze jest za pis /brak pieniedzy dla opiekunow / ale za to jest dla rydzyka 13 milionow
bDnpTvFD
były
2 miesiące temu
w tych ośrodkach takie rzeczy jak gwałty i narkotyki to norma. Nie rozumiem zdziwienia tzw. "opiekunów"
z autopsji
2 miesiące temu
w tych ośrodkach wszyscy pracownicy są zawsze zdziwieni i zaskoczeni. A to na pewno nie był pierwszy wybryk zabójcy.
Ali
2 miesiące temu
Czemu dzieciaki uciekające z domów wagarujące umieszcza się w jakichś zamkniętych ośrodkach? to jest patologia i wylęgarnia zła. Trzeba to zlikwidować. Dla dzieci sprawiających problemy wychowawcze powinny być jakieś ośrodki dzienne gdzie jest byłaby jakaś praca terapeutyczna, zajęcia, które by ich czymś zainteresowały. A potem do domu na noc.
Stefan
2 miesiące temu
A może to KOVID?
Tey
2 miesiące temu
Trafił cwany na silniejszego.
BISKUP_EDOFIL
2 miesiące temu
Tylko utylizacja coś by dała. Pilnie potrzebna ustawa działająca wstecz. Ale obawiam się, że Ziobro dobrze tego nie zrobi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić