Podlaskie. Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym

10

Ognisko koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy, niedaleko Białegostoku. Szpital poinformował w środę, że zakażonych jest 12 pracowników i 10 pacjentów. Jeden oddział ogólnopsychiatryczny Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku został zamknięty.

Podlaskie. Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym
Ognisko koronawirusa wykryto w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. (PAP)

Ognisko koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy (woj. podlaskie). Zakażonych jest 12 pracowników i 10 pacjentów. Na oddział nowi pacjenci nie będą przyjmowani do czasu wygaszenia ogniska epidemicznego. Jak poinformowała dyrektor szpitala Ewa Zgiet dwoje pacjentów przeniesiono na oddział zakaźny. Dyrektor zapewnia, że przebywający w szpitalu pacjenci są bezpieczni.

Wprowadzony jest wzmożony reżim sanitarny, pracownicy i pacjenci wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej. Na bieżąco prowadzone jest ozonowanie pomieszczeń oddziału. Cały czas pobierane są wymazy do badań pod kątem koronawirusa. W środę wykonano ponad 200 takich badań - poinformował szpital.

Szpital psychiatryczny w Choroszczy jest jednym z największych szpitali psychiatrycznych w kraju. Zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Urszula Połowianiuk poinformowała, że sanepid czeka na informacje od kierownictwa szpitala w Choroszczy na temat podjętych przez tę placówkę działań. Nie podano, ile osób poddano kwarantannie.

W woj. podlaskim jak dotąd koronawirusa potwierdzono u 1 509 osób, wyzdrowiało 1 129 osób.

Zobacz także: Koronawirus i krzywa zachorowań
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić