Dagmara Smykla| 

Podpłynęła za blisko wieloryba. Ma obrażenia, jakby potrącił ją samochód

49

Australijka została poważnie zraniona przez 30-tonowe zwierzę w czasie wycieczki nurkowej. Samica humbaka chciała ochronić swoje młode przed grupą ludzi i uderzyła turystkę ogromną płetwą.

Podpłynęła za blisko wieloryba. Ma obrażenia, jakby potrącił ją samochód
(Getty Images, Yuri Smityuk)

Australijka trafiła do szpitala po spotkaniu z 30-tonowym humbakiem. Alicia Ramsey była na wycieczce nurkowej u wybrzeży Australii Zachodniej. Jej grupa przepływała obok samicy walenia i jej młodego, kiedy doszło do nieszczęścia.

Ciekawskie młode za bardzo zbliżyło się do grupy nurkujących. Wtedy samica humbaka gwałtownie skręciła, żeby znaleźć się między swoim dzieckiem a ludźmi. W trakcie tego manewru uderzyła swoją ogromną płetwą w 30-letnią turystkę.

Uderzył ją humbak. Kobieta ma obrażenia, jakby potrącił ją samochód

Ramsey została przewieziona do szpitala Exmouth w Australii Zachodniej, a potem przetransportowana drogą lotniczą do ośrodka urazowego w Royal Perth Hospital. Ma uszkodzone żebra i kilka innych obrażeń wewnętrznych. Zajmujący się nią lekarze powiedzieli, że ma obrażenia jak ofiara wypadku samochodowego.

To już drugi taki incydent w tym tygodniu. Dwie turystki trafiły do szpitala, kiedy zaatakowała je inna samica humbaka. 15-metrowe zwierzę z obawy o bezpieczeństwo swojego dziecka uderzyło płetwą ogonową 29-latkę, łamiąc jej żebra i wywołując krwawienie wewnętrzne. Inna uderzona przez samicę turystka ma zerwane ścięgno podkolanowe.

Zobacz także: Zobacz też: Polowanie na humbaka u wybrzeży Australii. Stado orek osaczyło wieloryba
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić